Usterki na Bohaterów Westerplatte

13:03

9 stycznia 2018

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Nierówne chodniki, braki w oznakowaniu pionowym, problemy z sygnalizacją świetlną – m.in. z takimi niedociągnięciami można się spotkać na świeżo wyremontowanej ul. Bohaterów Westerplatte.

Droga została oddana do ponownego użytku na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Jej modernizacja trwała pół roku. Zadanie realizowało przedsiębiorstwo Kontrakt z Krosna Odrzańskiego.

Jak tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami w UM Zielona Góra, podczas odbioru prac została sporządzona lista usterek, które wykonawca ma obowiązek usunąć:

– Do poprawy jest również sygnalizacja świetlna – dodaje Urbański:

Najbardziej kosztowne prace, które zostały jeszcze do wykonania, dotyczą jednak nasadzeń. Jak tłumaczy Urbański, ma ich być około dziewięciuset. Na realizację tych robót, a także usunięcie wszystkich usterek na Bohaterów Westerplatte, firma ma czas do końca maja:

Przypomnijmy, inwestycja kosztowała około 12 mln zł.

8 myśli na temat “Usterki na Bohaterów Westerplatte”

  1. ciekawe czy studzienki wytrzymają na swoim poziomie do maja…

  2. Oby nie było zimy ze śniegiem. Bo mogą być problemy jak ktoś się inny do ulicy do maja dotknie.

  3. gołym okiem widać , że to fuszera za 12 mln złotych która trwała pół roku. Z czego się cieszyc miała być wizytówka miast a jest jak zawsze…Urbański do dymisji się podaj. A co z rondem koło Raculi ? Chyba już kończą bo zimy nie ma.

  4. przetarg na rondo został ogłoszony 19 grudnia. otwarcie ofert 26 stycznia. wtedy też dowiemy się ile miasto musi dopłacić i do roboty.

  5. Umowa na budowę ronda przy wjezdzie do Raculi podpisana została 5 lipca 2017. Wykonawca, firma Export-Pribex ma 210 dni na oddanie ronda. Ta data to 31.01.2018. Wygląda a to, że rondo będzie z piasku.

  6. no fakt – 700 metrów wcześniej będzie kolejne rondo do ul. Pileckiego i to ten przetarg kończy się 26 stycznia

  7. Czy można wydłużyć czas dla zielonego światła przy skręcie z al.Wojska Polskiego w Kupiecką?
    Ktoś mógłby zauważyć te zatory i coś z tym zrobić.

  8. ODGRZEWANY KOTLET? :) wiadomość z wczoraj dziś jako najnowszy news:)

Dodaj komentarz