W. Haręźlak o klasach sportowych w SP w Przylepie

14:05

4 kwietnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Miasto deklaruje kontynuację zajęć z rock&rolla akrobatycznego w Szkole Podstawowej w Przylepie.

Jak już informowaliśmy na antenie Radia Zielona Góra, podczas spotkania rodziców z dyrekcją szkoły poinformowano o likwidacji klas sportowych mimo, że wcześniej deklarowano ich utrzymanie. To oburzyło rodziców dzieci uczęszczających do placówki, którzy zapowiedzieli walkę o utrzymanie klas sportowych. Padły również pytania o porozumienia dotyczące organizacji oświaty na terenie byłej gminy wiejskiej. Do Urzędu Miasta trafiło pismo w tej sprawie.

Jak zapewnia Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry, która odpowiada za sprawy oświatowe w mieście, uczniowie, którzy rozpoczęli edukację w klasach o profilu tanecznym, nadal będą trenować rock&rolla:

W ocenie Haręźlak, niepokojący jest jednak fakt, iż zainteresowanie tańcem wśród uczniów, którzy kształcą się w klasach o profilu sportowym, maleje:

Przypomnijmy, że dyrektor szkoły w Przylepie odmówił komentarza w tej sprawie.

Jedna myśl na temat “W. Haręźlak o klasach sportowych w SP w Przylepie”

  1. POPIERAM DYREKTORA NIC NA SIŁĘ. NIE MOŻNA DLA GARSTKI UCZNIÓW BURZYĆ CAŁY SPORT . BO TANIEC TO NIE WSZYSTKO. . A JAK SIĘ CZUJĄ UCZNIOWIE KTÓRZY GRAJA NP. W PIŁKĘ NOŻNA ALBO BIEGAJĄ- DYREKTOR JEST OD ROKU. ŚWIETNIE SOBIE RADZI I NIE TRZEBA MU PRZESZKADZAĆ. PANIE DYREKTORZE TAK TRZYMAJ

Dodaj komentarz