Warszawska firma wybuduje rondo przy wjeździe do Raculi

15:07

6 lipca 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Za prawie 8 milionów złotych powstanie rondo przy wjeździe do Raculi. Skrzyżowanie wybuduje warszawska firma Export-Pribex. Roboty drogowe mają ruszyć z początkiem sierpnia.

Po kilku miesiącach procedur przetargowych, dziś w zielonogórskim magistracie doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji. Jak przekonuje Hanna Pniewska, prezes spółki, jej zespół ma doświadczenie w tego typu realizacjach. Ze względu na zakres prac, kierowcy muszą liczyć się jednak z utrudnieniami w ruchu:

– Rondo będzie miało charakter turbinowy i będzie największym tego typu skrzyżowaniem w mieście – dodaje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry:

Z inwestycji cieszy się Tomasz Sroczyński, zielonogórski radny i mieszkaniec Raculi. Jak podkreśla, rondo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Ponadto, w przypadku wyjazdu z terenu sołectwa, szczególnie w godzinach porannych, nie trzeba będzie stać w korkach:

Na realizację zadania wykonawca ma 210 dni. Niewykluczone jednak, że termin realizacji zostanie wydłużony ze względu na warunki atmosferyczne. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych (85% dofinansowania z UE).

slajd rondo Racula (1), fot. UM Zielona Góraslajd rondo Racula (2), fot. UM Zielona Góraslajd rondo Racula (3), fot. UM Zielona Góra

Jedna myśl na temat “Warszawska firma wybuduje rondo przy wjeździe do Raculi”

  1. Panie „PrezyDęcie” i wszyscy jego miłujący :) -a co z obiecanym rondem na skrzyżowaniu Wrocławska/Pileckiego? Usuńcie choć znak STOP przy wyjeździe z Pileckiego khm?

Dodaj komentarz