Warszawska firma wybuduje rondo przy wjeździe do Raculi

15:07

6 lipca 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Za prawie 8 milionów złotych powstanie rondo przy wjeździe do Raculi. Skrzyżowanie wybuduje warszawska firma Export-Pribex. Roboty drogowe mają ruszyć z początkiem sierpnia.

Po kilku miesiącach procedur przetargowych, dziś w zielonogórskim magistracie doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji. Jak przekonuje Hanna Pniewska, prezes spółki, jej zespół ma doświadczenie w tego typu realizacjach. Ze względu na zakres prac, kierowcy muszą liczyć się jednak z utrudnieniami w ruchu:

– Rondo będzie miało charakter turbinowy i będzie największym tego typu skrzyżowaniem w mieście – dodaje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry:

Z inwestycji cieszy się Tomasz Sroczyński, zielonogórski radny i mieszkaniec Raculi. Jak podkreśla, rondo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Ponadto, w przypadku wyjazdu z terenu sołectwa, szczególnie w godzinach porannych, nie trzeba będzie stać w korkach:

Na realizację zadania wykonawca ma 210 dni. Niewykluczone jednak, że termin realizacji zostanie wydłużony ze względu na warunki atmosferyczne. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych (85% dofinansowania z UE).

slajd rondo Racula (1), fot. UM Zielona Góraslajd rondo Racula (2), fot. UM Zielona Góraslajd rondo Racula (3), fot. UM Zielona Góra

2 myśli na temat “Warszawska firma wybuduje rondo przy wjeździe do Raculi”

  1. Panie „PrezyDęcie” i wszyscy jego miłujący :) -a co z obiecanym rondem na skrzyżowaniu Wrocławska/Pileckiego? Usuńcie choć znak STOP przy wyjeździe z Pileckiego khm?

Dodaj komentarz