B. Ronowicz o sesji i budowie łącznika Pileckiego – Kożuchowska

11:55

14 września 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Bożena Ronowicz krytycznie o wczorajszej sesji Rady Miasta, podczas której radni zabezpieczyli pieniądze na łącznik Pileckiego z Kożuchowską. W ratuszu pojawili się też mieszkańcy: zwolennicy i przeciwnicy inwestycji. Radna Prawa i Sprawiedliwości mówiła w Rozmowie Punkt 9, że to nastawianie zielonogórzan przeciwko sobie:

Łącznik ma powstać w przypadku dofinansowania inwestycji z Krajowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych. Zabezpieczone wczoraj pieniądze to wkład własny do projektu:

10 myśli na temat “B. Ronowicz o sesji i budowie łącznika Pileckiego – Kożuchowska”

 1. Nie mogę słuchać tej kobiety. Czemu radio nie zaprasza wszystkich radnych tylko ciągle wybranych i najwięcej z PIS-u

 2. Pani Ronowicz najpierw głosowała za wpisaniem drogi do studium i do planu miejscowego, za budową Pileckiego, a teraz kiedy się powiedziało A, zmienia zdanie! Rozumiem, że na Jagodowej mieszkają ludzie gorszej kategorii i można ich robić w konia! A Stowarzyszenie „Nasz Las” przyszło robić frekwencję, bo dobrze wiadomo, ze nie wszyscy Geodeci chodzą do lasku z pieskami i są przeciwni budowie drogi, więc przeciwników byłoby bardzo malutko. I jeszcze żelazna p. Liddane. Jeszcze nikt Pani nie powiedział, że nudna Pani jest z tym wtykaniem nosa do wszystkich? Czemu nie widać Pani na Braniborskiej? A tak nawiasem mówiąc, już wam zazdroszczę wyjazdu na Nową z osiedla,kiedy powstanie po przeciwnej stronie kolejne osiedle.

 3. Pani Ronowicz nie jest w tej sprawie autorytetem/inzynierem,architektem,logistykiem/.Trzeba wierzyc fachowcom co mysla globalnie.Byla nauczycielka a teraz jest politykiem ktory z rozdania Pis otrzymal/bo nie bylo konkursu/ stanowisko-szef KRUS-u i aby z niego nie spasc musi byc na nie wobec aktualnej wladzy i ja krytykowac.Tym bardziej ze w przyszlym roku wybory a pani Ronowicz chce byc tez radna!
  Wspolczuje protestujacym bo wydluzy sie trasa wyprowadzania kundli a one sa przeciez wazniejsze niz wiekszosc mieszkancow-hi hi…

 4. Czy Radio Zielona Góra stało się Pisowską tubą..? Pamiętam marazm w mieście za czasów Ronowicz..tragedia…

 5. Może i PIS robi sporo dobrego w tym kraju, jednak dlaczego w przypadku omawianej drogi broni garstki ludzi, kiedy codziennie tyle tysięcy osób musi korzystać z dróg nieprzystosowanych do tak dużego natężenia ruchu, często narażając życie swoje i innych… naprawdę nie rozumiem radnych z PIS’u

 6. Przeciwników budowy drogi nie była garstka.Zebrali podobnie jak zwolennicy kilka tys.podpisów.Sama drga nie ma sensu i szkoda pieniędzy, które można było wydać na bardziej potrzebne mieszkańcom drogi.

 7. Przeciwników budowy drogi nie była garstka. Zebrali podobnie jak zwolennicy kilka tys.podpisów. Sama droga jest bez sensu.Lepiej wydać te 5 mln na bardziej potrzebne mieszkańcom drogi.

 8. Za prezydentury p.Ronowicz były budowane ścieżki rowerowe za 300 tys. zł. Wykonane na zasadzie fuchy, nic po nich nie zostało, rozmyte przez wody opadowe.

 9. Ta Pani była marną nauczycielką, teraz jest też marnym politykiem, nie ma pojęcia o czym mówi. Boże chroń Polskę przed takimi nauczycielami i politykami jak Ronowicz.

 10. Ronowicz przekonywala i lobbowala aby sciezki rowerowe byly z kostek zamiast asfaltu.Oczywiscie lobbowala na rzecz producentow kostek majac gdzies miasta.Na szczescie Kubicki zaufal chlopakom od rowerow-sopecjalistom.

Dodaj komentarz