B. Ronowicz: obwodnica południowa jest miastu niepotrzebna

11:57

11 sierpnia 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Bożena Ronowicz krytycznie o budowie obwodnicy południowej Zielonej Góry. Inwestycję, kwotą 140 milionów złotych, ma wesprzeć Ministerstwo Rozwoju.

Zielonogórska radna z klubu PiS wskazywała, że ta obwodnica jest niepotrzebna miastu i zwracała uwagę, że Zielona Góra bardziej potrzebuje rozwiązania wyprowadzającego  ruch w kierunku Wrocławia, bo ul. Wrocławska o porankach jest zablokowana:

Bożena Ronowicz w Rozmowie Punkt 9 skomentowała też dwugłos w PiS w sprawie obwodnicy:

Zapis całej rozmowy jest na naszej stronie www.rzg.pl.

14 myśli na temat “B. Ronowicz: obwodnica południowa jest miastu niepotrzebna”

 1. No…Po zachlysnieciu sie stanowiskiem na KRUSie wreszcie „merytoryczny”komentarz…
  Taki sam jak przy upieraniu sie aby sciezki rowerowe budowac z kostek chodnikowych!

 2. Dziwi mnie stanowisko radnej, pani Ronowicz, w sprawie obwodnicy południowej. Wyrażnie zawiodła wyobrażnia.Decyzja zapadła. pieniądze przyznane i nie da się tego odkręcić.Obwodnica usprawni układ komunikacyjny w powiększonym mieście i przepustowość w kierunku Wrocławia.Rozbudowane drogi mają duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego.

 3. Powiedziała co wiedziała, a że niewiele wiedziała plotła głupstwa. Pani radna a co się stało ze świerkami,które przesadziła pani z placu Bohaterów. Rosną gdzieś, podlewa je pani??????

 4. Nie bo nie.To nie rada pedagogiczna…
  Kolejny nauczyciel madrzy sie w sprawach biznesowych.Drugi taki z tego samego matecznika…nasyla ABW w sprawie dzialki kolo CRS…
  Ida wybory i jak nie ma programu to jest narzekanie i marudzenie…opluwanie…

 5. Stanisław, jeżeli ta droga ma się przyczyniać jakkolwiek do „rozwoju gospodarczego”, to innymi słowy potwierdzasz, że cenne przyrodniczo obszary w jej sąsiedztwie mają zostać zniszczone.
  Ta obwodnica to gaszenie pożaru benzyną. Może zamiast dowalać kolejne rondo na Trasie Północnej trzeba było zrobić dwie estakady w miejsce dotychczasowych? I nie handlować działkami przy tej drodze jak kartoflami na bazarze?

 6. OBWODNICA JEST NIEPOTRZEBNA, szczególnie o takim przebiegu. Bardzo prawda zabolała ekipę czerwonego drwala, zaczęli ujadać już w godzinach pracy.
  Obwodnicy:
  1. nie buduje się przez miasto
  2. nie buduje się na pewno jako drogi dojazdowej dla kilku osób
  3.nie buduje się na terenie leśnym skoro nieco dalej są pola popegeerowskie(chyba, że chodzi o zaopatrzenie kogoś w drzewo ).
  Tak trzymać Winogronowa Prezydent! Przetrzymamy tych czerwonych drwali.

 7. Ja nie jestem z ekipy czerwonego ale popieram budowe obwodnicy, pani Ronowicz miala swoje 4 lata… Radzio RZG- PIS radio

 8. Moim zdaniem pani Ronowicz byla najgorszym prezydentem miasta od upadku PRLu. Dlatego po niej akurat nie spodziewalem sie zadnej innej wypowiedzi w sprawie obwodnicy. Za jej kadencji ZG pograzyla sie w totalnym marazmie. Sam wtedy na nia glosowalem i to byl niestety duzy blad. Z czym tak naprawde kojarzycie pania Ronowicz? Ja z pomnikiem papieza, konkursem na najpiekniejszy balkon, akcja z maskotkami dla dzieci osob zwalnianych z upadajacego Zastalu i powstaniem Carrefoura w centrum miasta. Moim zdaniem osoba ta nie powinna wypowiadac sie w sprawach rozwoju miasta bo ona sie na tym nie zna (co potwierdzily jej rzady). Kubicki mnie mocno irytuje, ale on chociaz stawia sobie ambitne cele (basen, polaczenie z gmina, poludniowa obwodnica). Gdyby teraz rzadzila pani Ronowicz to podejrzewam ze kasy z UE nie wykorzystalibysmy zbyt duzo. Bo na co.

 9. Czy Ronowicz byłą złym prezydentem, nie ma znaczenia. W tej sprawie akurat ma rację. Obwodnica z takim przebiegiem nie jest miastu potrzebna. Żadne TIRy nie będą z niej korzystały i przede wszystkim nie będzie żadną obwodnicą (chyba że wysypiska śmieci).

  CBA powinno sprawdzić, przez czyje bezwartościowe (wokół wysypiska) działki będzie przechodziła i za ile te działki zostaną wykupione przez miasto.

  Obwodnica powinna iść polami od S3 w Niedoradzu, do Wilkanowa, inna trasa to wyrzucenie pieniędzy w błoto lub jakiś wałek.

 10. Najlepiej nic nie robić , obwodnica napewno jest potrzebna, ale ci co nie mają pojęcia o ruchu ulicznym i chcą igrzysk politycznych zawsze będą na nie bo nie.

Dodaj komentarz