Co z rewitalizacją parku w Ochli?

15:55

11 sierpnia 2017

Redakcja Informacji

Kiedy ruszą prace związane z rewitalizacją parku w zielonogórskiej Ochli? 4 kwietnia wyłoniony został wykonawca inwestycji przy ul. Żagańskiej. Zwycięzcą przetargu została firma Exalo Drilling S.A. W ramach projektu przewidywany jest m.in remont stawu oraz budowa drewnianego pomostu. Wartość wszystkich prac wyceniono na 1,8 mln złotych.

Radio Zielona Góra postanowiło sprawdzić na jakim etapie jest inwestycja. Aktualnie w parku nie są prowadzone żadne prace, a o postępy zapytaliśmy samych mieszkańców Ochli

Dziś Skontaktowaliśmy się z wykonawcą, a ten uspokaja. Prace ruszą niebawem, a opóźnienie związane jest z wycinką drzew w parku i koniecznością uzyskania pozwoleń. W dniu dzisiejszym Urząd Miasta odmówił nam komentarza w tej sprawie. Do tematu będziemy wracać w przyszłym tygodniu.

3 myśli na temat “Co z rewitalizacją parku w Ochli?”

  1. Wypuszczenie wody ze zbiornika wodnego który jest siedliskiem organizmów żywych w tym ryb i płazów wymaga odpowiedniej opinii nadzoru przyrodniczego i odpowiedniego postępowania z tymi organizmami. Bez odpowiedniego projektu postępowania i gospodarowania tymi organizmami zniszczenia są nie do odbudowania.

  2. ad Marcin Rewitalizacja zieleni w pojęciu czerwonego drwala polega własnie na niszczeniu. A park będzie oddany zimą…

  3. @tajpan
    zmień nicka czasem. bo niedobrze się robi. specjalnie przeszukałam komentarze na tym żałosnym portalu. i niczym innym nie piszesz tylko ciągle atakujesz aktualną władze. nie ma to znaczenia czy to zasadne czy nie.

Dodaj komentarz