Doradcy zawodowi pomagają lubuskim uczniom

14:38

26 lutego 2013

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Jaka jest rola doradcy zawodowego w obliczu pogłębiającego się kryzysu na rynku pracy? M.in. na ten temat rozmawiają dziś w Zielonej Górze nauczyciele, dyrektorzy szkół technicznych i zawodowych oraz doradcy zawodowi z całego regionu.

Zdaniem Barbary Bogacz – Szczepańskiej, dyrektorki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, sytuacja na rynku pracy jest bardzo poważna, dlatego warto już w szkole pokazać młodym ludziom, że wybór dobrego zawodu z pewnością pomoże im w dorosłym życiu.

– Taką rolę spełnia właśnie działające w naszej szkole Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego – podkreśla dyrektorka zielonogórskiego Ekonomika:

 

Uczestnicy dzisiejszej konferencji podkreślali, że – mimo iż z oferty doradców zawodowych w dalszym ciągu korzysta zbyt mała liczba uczniów – to z roku na rok rośnie ich rola w kształceniu młodych. Zauważa to m.in. Agnieszka Czajka ze Środowiskowego Centrum Doradztwa Zawodowego:

Dodajmy tylko, że Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego działa w zielonogórskim Ekonomiku od sześciu lat. Tylko w zeszłym roku pracujący tam doradcy zawodowi pomogli w wyborze dalszej drogi kształcenia niemal 2 tys. uczniów.

Dodaj komentarz