Dyskusja o poradnictwie obywatelskim

14:44

3 czerwca 2014

Sylwia Misiak

Dziennikarka Radia Zachód

tel.: 68 455 55 95

O możliwościach i szansach bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego rozmawiali dziś uczestnicy konferencji zorganizowanej z okazji 10-lecia działalności Biura Porad Obywatelskich. W spotkaniu w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego wzięli udział m.in. samorządowcy, pracownicy pomocy społecznej, inspektorzy pracy.
Jak mówi Anna Kurp z zarządu Stowarzyszenia Civis Sum zapotrzebowanie na bezpłatne poradnictwo ciągle rośnie i tylko dzięki współdziałaniu różnych instytucji można zaspakajać te potrzeby:

Celem na najbliższe lata jest stworzenie punktów poradnictwa w każdym mieście powiatowym oraz mobilnych punktów, które docierałyby do małych miejscowości. Rafał Jaworski, członek stowrzyszenia Civis Sum ma nadzieję, że uda się skutecznie pozyskiwać środki na te działania:

W Biurze Porad Obywatelskich w Zielonej Górze pracuje doradca Dorota Kołkowska. Sporo spraw, z którymi zgłaszają się do niej mieszkańcy dotyczy długów:

Dyżury w zielonogórskim biurze odbywają się od poniedziałku do soboty. Należy się na nie zapisać. W tej chwili czas oczekiwania na spotkanie z doradcą to kilka dni. Doradców można spotkać także w MOPS i Urzędzie Gminy.

Dodaj komentarz