Jutro pikieta stowarzyszenia Stop Krzywdzie

11:49

5 września 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Jutro w Zielonej Górze demonstracja stowarzyszenia Stop Krzywdzie, mówiącym o potrzebie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Pikietę zapowiedziała w Rozmowie Punkt 9 Stanisława Fórmanowicz, była przewodnicząca Miejskiej Komisji ds. Orzekania o Niepełnosprawności, która walczy w sądzie w sprawie dotyczącej wydania orzeczenia o niepełnosprawności  prezydentowi Zielonej Góry:

5 myśli na temat “Jutro pikieta stowarzyszenia Stop Krzywdzie”

  1. Rząd wprowadza reformę wymiaru sprawiedliwości- i chce aby w sądach przywrócić sprawiedliwość i bezpieczeństwo dla obywateli- żeby w sądach zostali tylko tacy sędziowie którzy nie będą uznawali przywilejów klik- kumoterstwa, – że nie będzie już sędziów/ prokuratorów/ ” na telefon „że będą tacy którzy rozumieją że władza należy do narodu do obywateli a nie do ” nadzwyczajnej kasty ” ,że będzie tak że każdy urzędnik państwowy potrafi rozliczyć się z posiadanego majątku,

  2. Rząd wprowadza reformę wymiaru sprawiedliwości aby sądy nie były silne wobec słabych i słabe wobec silnych, aby człowiek nie był traktowany przedmiotowo, aby skończyć z wyrokami na zamówienie.

  3. Nie rozumiem w jaki sposób upolitycznienie wyboru Sędziów ma pomóc zreformować sądy??? Chyba, że w myśl znanej komedii, :Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Nie kupuję pseudo reformy rządu, a tym bardziej nie ufam Prezydentowi, który dużo mówi i obiecuje, a robi tak jak PiS każe (lub jak J.Kaczyński pozwala). Rząd PiS ostentacyjnie ignoruje głosy ludzi, którzy mają inny pogląd, na tą chwilę nie ma gwarancji, że jakiekolwiek konsultacje ze specjalistami uwzględni w ustawach. Nie podoba mi się też język, którym mówi PiS, jest to język szczucia i zastraszania.

  4. Jak ktoś coś zamawia to za to płaci kase- czy to chodzi o korupcje?

  5. To niech Rzad najpierw zniesie dla poslow immunitet. Skonczy z rozpasaniem poslow (darmowe mieszkania, zwroty za paliwo itp.) Skonczy z rozpasaniem grubymi milionami cesarza z Torunia itd. Wtedy uwierze w lepsza zmiane….

Dodaj komentarz