Krzysztof Kaliszuk znów wiceprezydentem Zielonej Góry

12:58

3 kwietnia 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Krzysztof Kaliszuk wraca na stanowisko wiceprezydenta Zielonej Góry. Po piątkowym odwołaniu, dzisiaj prezydent miasta powołał go na nowo. Informacje przekazał w Miejskich Sprawach Filip Gryko, radny klubu Zielona Razem:

Krzysztof Kaliszuk to także łącznik między Urzędem Marszałkowskim a Miejskim – podkreślał radny:

Do sprawy na gorąco odnieśli się pozostali radni uczestniczący w rozmowie. Krótki był komentarz Roberta Sapy z PO:

Prawo, które funkcjonuje teraz w Polsce, jak widać  na tym przykładzie, nie jest  do końca przemyślane – mówił Jacek Budziński z klubu PiS:

Przypomnijmy, w piątek Janusz Kubicki podjął decyzję o dymisji Krzysztofa Kaliszuka. Była to konsekwencja pisma Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które zarzuciło wiceprezydentowi Zielonej Góry łamanie przepisów, zakazujących łączenia urzędu z zasiadaniem w zarządzie stowarzyszenia prowadzącego działalność gospodarczą.

Krzysztof Kaliszuk będzie jutro gościem Radia Zielona Góra w Rozmowie Punkt 9.

Tymczasem prezydent Zielonej Góry wydał oświadczenie w tej sprawie. W przesłanym piśmie czytamy:

„Kiedy przeanalizowałem wniosek CBA, stwierdziłem, że nie zgadzam się z taką interpretacją prawa. Nie uważam za słuszne karanie kogoś za działalność społeczną. Zwłaszcza, że są opinie wybitnych prawników i wyroki sądowe wydane już w podobnych sprawach, potwierdzające moje stanowisko – CBA nadinterpretuje prawo. Dlatego podjąłem ważną dla miasta i jak sądzę jedyną możliwą i słuszną decyzję – postanowiłem ponownie powierzyć Panu Krzysztofowi Kaliszukowi funkcję mojego zastępcy”.

Poniżej treść całego oświadczenia:

 

Oświadczenie ws. K. Kaliszuka

 

 

 

11 myśli na temat “Krzysztof Kaliszuk znów wiceprezydentem Zielonej Góry”

  1. „Derek napisał(a):
    03.04.2017 o 16:41
    Gdzie był ogłoszony konkurs na to stanowisko?”
    Wiceprezydentów się POWOŁUJE, nie ma konkursów.

  2. A jutro Janusz stanie na wiecu i będzie bronił demokracji w Polsce.

  3. Do inny zielogorzanin: ja bym to nazwał inaczej- to zwykłe cwaniactwo- tak jak pisałem poprzednio – ci panowie naradzali się po to aby pokazać organom ścigania i mieszkańcom ZG- gest Kozakiewicza- służbę publiczną traktują jak swój prywatny biznes- na zasadzie: oni nas tak to my ich tak „”tacy ludzie z taką mentalnoscia nie powinni w ogóle działać w życiu publicznym- polityce, Ale skoro prezydent wykiwal CBA jednocześnie uznając że wice prezydent przez lata sprawował tą funkcje nielegalnie to za ten czas powinien ponies karę i zwrócić do kasy miasta pobrane wypłaty- a to kilkaset tysięcy złoty.

  4. Do inny zielogorzanin: ja bym to nazwał inaczej: to zwykłe cwaniactwo- ci panowie naradzali się po to aby funkcjonariuszom C B A pokazać gest Kozakiewicza, Służbę publiczną traktują jak swój prywatny biznes, Skoro prezydent uznał że jego zastepca przez lata pełnił swą funkcje nielegalnie to powinien zwrócić pobrane wypłaty a to kwota kilka set tyś zł.

Dodaj komentarz