Kto kandydatem na prezydenta Zielonej Góry? Kubicki nie wie czy startować

20:42

5 listopada 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Redakcja Informacji

Większość liczących się sił politycznych zapowiada wystawienie swoich kandydatów na prezydentów lubuskich stolic – Gorzowa i Zielonej Góry. Na razie jednak są ostrożne w podawaniu nazwisk. Partie czekają m.in. na kształt ordynacji wyborczej – informuje Polska Agencja Prasowa.

Walkę o reelekcję zapowiada prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki. Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki powiedział PAP, że obecnie rozważa czy ponownie będzie ubiegać się o urząd.

Na poziomie regionu Prawo i Sprawiedliwość nie ma jeszcze ustalonych kandydatów na prezydentów, choć jest lista nazwisk, wśród których należy ich szukać. Jak poinformował PAP prezes lubuskiego PiS Marek Ast, to ludzie na co dzień związani z samorządami obu stołecznych miast.

W przypadku Zielonej Góry w gronie potencjalnych kandydatów na kandydata na prezydenta poseł Ast wskazuje kilka osób. „Mamy w tym gronie dwóch radnych miejskich – Piotra Barczaka i Jacka Budzińskiego, jest też nasz radny wojewódzki Zbigniew Kościk. Na razie jednak jest za wcześnie, by przesądzać kto uzyska rekomendację władz regionu, podobnie jak w przypadku Gorzowa” – powiedział PAP Marek Ast.

Komisarz lubuskiej Platformy Obywatelskiej, senator Waldemar Sługocki powiedział PAP, że jego ugrupowanie wytypowało osoby, z których zostaną wyłonieni kandydaci na prezydentów Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. W przypadku obu miast są to po trzy osoby.

Wyłonionych kandydatów na prezydentów głównych miast w regionie ma już lubuska Nowoczesna. Szef lubuskich struktur tej partii, poseł Paweł Pudłowski zaznaczył w rozmowie z PAP, że Nowoczesna jest przygotowana do wyborów samorządowych, ale nazwisk nie będzie jeszcze upubliczniał.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Kukiz’15. Prezes lubuskiego okręgu stowarzyszenia Kukiz’15 Jarosław Porwich przekazał, że jego ugrupowanie ma wytypowanych kandydatów, ale obecnie nie zamierza podawać ich nazwisk.

Prezes lubuskiego PSL Jolanta Fedak poinformowała PAP, że ludowcy w biorą pod uwagę dwa warianty – wystawienie swoich kandydatów lub poparcie kandydatów bezpartyjnych. „Wszystko zależy jednak od ordynacji, gdyż z nią związana będzie nasza strategia wyborcza” – dodała.

Jak poinformował z kolei szef lubuskiego SLD Bogusław Wontor, kandydatem na prezydenta Zielonej Góry ma być Tomasz Nesterowicz – radny miejski, jedyny jakiego Sojusz ma w tej kadencji. Jeśli chodzi o Gorzów Wlkp., to jak powiedział PAP Wontor – trwają jeszcze konsultacje.

(PAP)

2 myśli na temat “Kto kandydatem na prezydenta Zielonej Góry? Kubicki nie wie czy startować”

  1. @dzesika – bez szans… bedzie pojedynek Pan Budziński vs. Pan Kubicki :| no i wygra Pan Kubicki…
    zobaczymy jakie brudy będą na siebie wyciągać :P

Dodaj komentarz