Magistrat podsumowuje konsultacje

13:10

20 kwietnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

„Piast Igrzyska” podsumowane. Zielonogórski magistrat przyjrzał się sugestiom mieszkańców w  sprawie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich. 

We wszystkich konsultacjach na ten temat, łącznie z osobami, które przyszły 1 kwietnia na „Piast Piknik” przed Amfiteatr, uczestniczyło ok. 800 osób. Na tej podstawie magistrat stworzy koncepcję zagospodarowania terenu Wzgórz Piastowskich. Mówi Dorota Bazuń z Fundacji Partycypacja, współorganizatorka „Piast Igrzysk”.

Przypomnijmy, że prowadzone przez Urząd Miasta konsultacje zostały skrytykowane przez przedstawicieli wielu organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką miejską. Tak o sprawie mówiły na naszej antenie Joanna Liddane i Anna Kraśko.

Postanowiliśmy zapytać również prezydenta Janusza Kubickiego, jak skomentuje list zielonogórskich społeczników, którzy negatywnie ocenili organizację „Piast Igrzysk”. Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta, Grupa F-13, Inicjatywa Lokalna Las Piastowski i Ruch Miejski Obywatele Zielonej Góry twierdzą, że ich uczestnictwo w pikniku zostało zmarginalizowane.

Prace przy rewitalizacji Wzgórz Piastowskich ruszą najprawdopodobniej w 2018 roku. Inwestycja będzie kosztować około 50 mln złotych.

Dodaj komentarz