MON o szczegółach wypadku z udziałem żołnierzy USA. Droga ponownie zablokowana

08:19

22 stycznia 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Lech Kwieciński

Dziennikarz redakcji informacji Radia Zachód

Znów zablokowana jest droga krajowa numer 27, na której wieczorem doszło do wypadku amerykańskiej ciężarówki wojskowej. To droga z Zielonej Góry w kierunku Żagania, gdzie od niedawna rozlokowani są amerykańscy żołnierze z brygady pancernej. Utrudnienia w ruchu są spowodowane wyciąganiem wojskowej ciężarówki z rowu. Policja wyznaczyła objazd przez Świdnicę i Ochlę.

Tymczasem Ministerstwo Obrony Narodowej informuje o szczegółach wczorajszego wypadku. Według wstępnych ustaleń kierowca wozu przewożącego amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Kierowany przez niego pojazd wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Część przewożonej amunicji wypadła na drogę. Dwóch amerykańskich żołnierzy, kierowca i pasażer, odniosło lekkie obrażenia. Udzielono im pomocy medycznej.

2 myśli na temat “MON o szczegółach wypadku z udziałem żołnierzy USA. Droga ponownie zablokowana”

  1. Litości, co to za dziennikarstwo. To ile było tych wypadków? Dwa? I kiedy konkretnie? Panie redaktorzyno, proszę wypowiadać się jaśniej, bo wstęp wskazuje na 2 wypadki nie wiadomo kiedy.

  2. Tydzień w polskim lesie i nie pamiętają o procedurach? Może warto postawić policjanta przy koszarach by sprawdzał „prawka” i i kazał dmuchać? Oby nie było podobnych nieszczęść jak gdy byli poprzedni bracia.

Dodaj komentarz