Namawiali do picia wody z kranu. Czy słusznie?

19:09

10 listopada 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Miała dodawać energii, wspomagać trawienie, obniżać cieśninie krwi, a jest powodem niepokoju mieszkańców, którzy zastanawiają się, czy można ją pić. Woda z zielonogórskich kranów, bo o niej mowa, w ostatnim czasie nie ma najlepszej prasy. 

We wrześniu przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną badania wykazały skażenie punktów czerpania w Raculi i Drzonkowie bakterią escherichia coli. W ostatnich dniach okazało się, że w niektórych miejscach blisko 200-krotnie przekraczano dopuszczalne normy zawartości chloru. 

Co ciekawe są tacy, którzy zielonogórską wodę w kranach wychwalają i namawiają do picia prosto z kranu. Robili tak radni prezydenckiego Klubu Zielona Razem podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej:

Przekonywał jeszcze w sierpniu radny Klubu Zielona Razem, Robert Górski. Dziś nikt w sprawie jakości wody się nie wypowiada, dzwonią natomiast słuchacze, których niepokoi zapach chloru:

Pić wodę z kranu czy nie? Wodociągi uspokajają, że nic nie zagraża zdrowiu mieszkańców. Niesmak w sprawie jednak pozostaje i dobrze, by władze miasta poważnie zastanowiły się jak przywrócić wiarę w H2O i mikroelementy mające zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Po naszych publikacjach Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja przesłały oświadczenie w sprawie jakości wody w miejskiej sieci oraz ostatniej awarii. Jego treść można przeczytać [TUTAJ]

10 myśli na temat “Namawiali do picia wody z kranu. Czy słusznie?”

 1. Pan Górski nadworny kolarz ZG ciekawe co ma w bidonie. Temu Panu już dziękujemy

 2. Czyli woda TEŻ potrzebuje dobrej zmiany… Czy wy w tym radio naprawdę nie za dużo Sejmu RP oglądacie?? Masakra…

 3. Niby problem dotyczył dwóch domków i jest już ok a tak naprawdę chlor czuć dalej

 4. Dzień dobry. Chętnie wypowiem się w tej sprawie, ale od roku red. Janusz Życzkowski nie zapraszam mnie na rozmowy. Ostatni raz przeprowadzono ze mną wywiad 9 listopada 2016 roku. Można łatwo to sprawdzić w archiwum na tej stronie. Odkąd szefową Rady Programowej Radio Zachód została radna PiS Bożena Ronowicz nie zaprasza się do dyskusji osób niewygodnych pisowskiej władzy. Red. Życzkowski wiernie służy PiSowi i manipuluje przekazem. Nikt z Radio Zielona Góra słowem się do mnie nie odezwał w ostatnich dniach w sprawie picia wody z kranu.

 5. ad Robert Górski
  Z pańskiego wpisu jednoznacznie wynika, że manipulacja jest dla pana charakterystycznym sposobem postępowania. O ile wiem, jest pan lekarzem. W obecnej sytuacji epidemiologicznej Polski( wzrost zachorowań na wzwA) i Zielonej Góry ( skażenie wody pałeczką okrężnicy Escherichia coli) zachęcanie przez lekarza do picia nieprzegotowanej wody, to delikatnie mówiąc lekkomyślność. Dla R.Górskiego jest ważne pokazywać się w mediach. Ale to pana problem i użalanie się pana z tego powodu nikogo nie wzrusza. Całe szczęście, że redakcja rzg z rozwagą wybiera rozmówców i informacje wykazując dbałość o zdrowie mieszkańców, a nie bezrozumne promowanie się miejskich pawi.
  PS
  Przewodnicząca Rady Programowej Radia Zachód jest od marca 2017 r. Wcześniej był Przewodniczący Pabierowski z PO. Jego pan się nie czepia?

 6. Kiedyś lekarze w reklamach zachęcali do palenia papierosów, a dzisiaj?

 7. ad tajpan
  Zdecydowanie rozmija się Pan z prawdą i wprowadza ludzi w błąd .. co jest typowe dla zwolenników PiS , Rada Programowana poprzedniej kadencji zakończyła działalność w grudniu 2016 .. więc komentarz Pana Górskiego zdecydowanie pokrywa się z faktami o których napisał ..

 8. Skoro już pan Górski się wypowiedział, to mógł w temacie (a czy w radio czy na forum – nie stanowi chyba aż takiej różnicy). Więc co z tą wodą?

 9. Dokładnie obrzydliwy lizus Kubickiego Górski, kiedyś podawał go do prokuratury a dziś buty liże na mandat radnego. Trzeba mieć tupet żeby jeszcze do mediów się pchac z takim brakiem kręgosłupa. Lekarz też z niego pożal się. Wyzywa ludzi na SOR, jak śmieci.

Dodaj komentarz