Nieprawidłowości w zielonogórskich finansach wskazane przez RIO. Komentarz B. Ronowicz

08:35

19 kwietnia 2017

Przemysław Kobus

Dziennikarz

Nieprawidłowości w rozliczeniach niektórych dotacji celowych, naruszenie ustawy o systemie oświaty czy brak umowy na dotację dla instytucji kultury pomimo przekazania jej środków. Zielonogórska Regionalna Izba Obrachunkowa opublikowała wystąpienie pokontrolne dotyczące kompleksowej kontroli gospodarki finansowej i zamówień publicznych w Mieście Zielona Góra za rok 2015.

Wystąpienie zostało sporządzone w lutym tego roku. Możemy w nim przeczytać, że za część uchybień odpowiadają niektórzy wiceprezydenci i kierownicy odpowiednich referatów.

„Co na to Rada Miasta? Widzicie i nie grzmicie?” – pyta na portalu społecznościowym Olimpia Tomczyk-Iwko z Kukiz’15.

W „Rozmowie punkt 9.00” radna Bożena Ronowicz (PiS) powiedziała, że wystąpienie jest znane radnym. Powiedziała również, że osobiście położyła szczególny nacisk na kwestie finansowe związane z przedszkolami niepublicznymi. Zdaniem Bożeny Ronowicz Izba nie zbadała wnikliwie tematu.

Wystąpienie pokontrolne RIO 862000K116

 

5 myśli na temat “Nieprawidłowości w zielonogórskich finansach wskazane przez RIO. Komentarz B. Ronowicz”

  1. proszę o przypomnienie sobie ile nieprawidłowości było za czasów rządów Bożeny Ronowicz … i jak prokuratura zainteresowała się tym co wtedy dzieje się w magistracie.
    Pani Bożeno./…… przykro się Pani słucha…..zapomniał wół jak cielęciem był :DDDDDD oj nieładnie tak manipulować opinią publiczną.

  2. Lektura raportu NIK z urzędowania pani Ronowicz jest bardzo interesująca.

  3. Ciekawe, że RIO nie zainteresowała się wycinkami drzew przez deweloperów, za które czerwony drwal nie pobierał opłat. Dlaczego tak uszczuplał finanse Miasta?

  4. A czy szefowa R I O sprawdzila czy prywatne firmy Dowhana i spółki zależne wplacaja do kasy miasta właściwe kwoty za użytkowanie obiektów sportowych przy Wroclawskiej i Sulechowskiej ?Jeśli nie to ktoś nie dopelnia obowiązków, Dlaczego? To może być przestępstwo urzednicze zagrożone karą więzienia! !!.Pani Premier „grzmiala” nie raz z trybun sejmowych że dygnitarze poprzedniej władzy i ich przyjaciele kręcą biznesy na majątkach publicznych i że czas z tym skończyć,

  5. Leiza i pero pracują zapewne na 1 piętrze urzędu miasta. G…mnie obchodzi Ronowicz .Kubicki i spółka rządzą już11 lat i RIO pisze o ich błędach.

Dodaj komentarz