Nowa strefa przemysłowa w mieście

11:32

29 sierpnia 2017

Przemysław Kobus

Dziennikarz

Ponad 70 ha nowej strefy przemysłowej powstanie w Zielonej Górze. Radni na dzisiejszej sesji Rady Miasta zgodzili się na zmiany o które wnioskował prezydent miasta. Nowe tereny inwestycyjne powstaną między trasą S3 a os. Pomorskim.

Na temat nowej strefy Janusz Życzkowski rozmawiał z radnym klubu PiS Jackiem Budzińskim.

 

 

7 myśli na temat “Nowa strefa przemysłowa w mieście”

  1. A dlaczego propisowski redaktor Życzkowski rozmawia na ten temat z pisowskim działaczem Budzinskim a nie z prezydentem albo odpowiedzialnym urzędnikiem? Dlaczego Radio Zielona Gora na sile lansuje polityków PiS?

  2. A dlaczego nie, skoro to radni decydują o tym poprzez głosowanie?

  3. Po cholerę tworzyć nowe strefy i wycinać nasze dobro tzn. lasy, skoro jest mnóstwo nie zagospodarowanego miejsca na istniejących strefach?

  4. krew mnie zalewa jak czytam takie wypowiedzi Zielonogórzanina. Pytam gdzie te mnóstwo miejsca na istniejących strefach. już nie jedna firma nie kupiła działki w ZG bo było za mało miejsca. A ile było zamieszania na Kisielinie bo nie było uzbrojenia terenu. Już teraz trzeba zaklepać miejsce na nową strefę bo potrzeba czasu na uzbrojenie i sprawy papierkowe. a tak na marginesie to te planowane 70ha to w Nowej Soli na strefie południowej wystarczyło raptem dla trzech zakładów (KartonPak,Piekarnia Lantmannen i nowo powstająca fabryka czekolady) – wszystkie zakłady mają działki ponad 20ha.

  5. Tak wytnijmy wszystkie drzewa panie Rutkowski, bo mamy tak mało rozwinięte strefy ekonomiczne. Gratuluję pomysłowości! Dzięki takim jak pan za parę lat nasze dzieci i wnuki będą oddychać samym smogiem. Najpierw należy stworzyć warunki dla inwestorów (zachęcić do inwestowania dając przywileje) i zagospodarować dobrze podkreślam-istniejącą przestrzeń.

  6. Do „Tylko nie PIS” może odnieś się merytorycznie (jeżeli wiesz oczywiście co to znaczy) do tematu. Bardzo widoczny jest u Ciebie żal za ubóstwianiem w mediach poprzedniej, mafijnej formacji. No chyba, że z niej jesteś, wtedy sorry, wałcz o swoje (bo przecież nie o nasze)

Dodaj komentarz