Dymisja wiceprezydenta miasta [KOMENTARZE]

19:24

2 kwietnia 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

W Politycznym Podsumowaniu Tygodnia o odwołaniu Krzysztofa Kaliszuka z funkcji zastępcy prezydenta Zielonej Góry. W piątek Janusz Kubicki podjął decyzję o jego dymisji. To konsekwencja pisma Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które zarzuciło Kaliszukowi łamanie przepisów, zakazujących łączenia urzędu z zasiadaniem w zarządzie stowarzyszenia prowadzącego działalność gospodarczą.

W sprawie jest wiele aspektów – mówił Kazimierz Łatwiński z PiS, przypominając, że nie jest to pierwszy przypadek odwołania miejskiego urzędnika:

Mirosław Bukiewicz z PO przestrzegał przed szybkim wydawaniem wyroków:

To trudna sytuacja dla prezydenta miasta – komentowała Aleksandra Mrozek z Nowoczesnej:

Paweł Maciejewski z Kukiz15 dziwił się, że osoby piastujące funkcje publiczne nie znają przepisów:

Prawo jest jednakowe dla wszystkich, doszło do jego naruszenia – dodawał Arkadiusz Dąbrowski z PSL. Jego  zdaniem Krzysztof Kaliszuk nie wróci w poniedziałek na swoje stanowisko:

Zapis całej rozmowy w Politycznym Podsumowaniu Tygodnia znajdziecie na www.rzg.pl.

2 myśli na temat “Dymisja wiceprezydenta miasta [KOMENTARZE]”

  1. Dobrze się stało, że odwołali v-ce. Urząd kompletnie ignoruje ustawy, które regulują ich działalność. Takiej buty nie można tolerować. Kolejne informacje wyjdą na jaw przed wyborami. Warto by wyborcy się dowiedzieli, jak postępują spółki należące do miasta, które mają za nic obowiązujące prawo, a nadzorujący je włodarze miasta udają, ze nie widzą tych sygnałów niezgodnej z prawem działalności. I nie chodzi tylko o Kaliszuka.

  2. I już od dziś pan Kaliszuk z powrotem jest v-ce prezydentem. Panie Januszu, niech pan nie przechodzi samego siebie i odrobinę się zastanowi. Włodarzem jest Pan dobrym, ale pych i buta są w stanie zgubić każdego.

Dodaj komentarz