Piknik konsultacyjny ws. Wzgórz Piastowskich

16:21

1 kwietnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Na polanie przed zielonogórskim amfiteatrem odbył się dzisiaj piknik konsultacyjny. Mieszkańcy mieli okazję podzielić się swoimi uwagami na temat modernizacji i zagospodarowania Wzgórz Piastowskich.

Z myślą o konsultacjach powstały trzy niezależne projekty. Zgodnie z wytycznymi zielonogórskiego magistratu, w każdej z koncepcji musiały znaleźć się takie miejsca do rekreacji jak. m.in. kryte lodowisko czy wieża widokowa. Plany miały również zakładać rozbudowę mini zoo:

Mówiła Agnieszka Opalińska, koordynatorka konsultacji.

Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Ich pomysły na zagospodarowanie Wzgórz Piastowskich są różne:

Koncepcję przygotował m.in. Paweł Gołębiowski. Jak podkreśla, zależy mu przede wszystkim na odtworzeniu historycznego układu parku:

Autorką jednego z projektów jest także Agnieszka Kochańska. Jak wyjaśnia, w swojej koncepcji oparła się przede wszystkim na planach sprzed II wojny światowej. W projekcie zostały również ujęte te elementy, które na Wzgórzach Piastowskich funkcjonują do tej pory:

Koncepcję modernizacji Wzgórz Piastowskich przygotowała także Natalia Plonkowska. Jak mówi, jej projekt opiera się głównie o miejsca do uprawiania aktywności sportowych, adresowanych do osób w rożnym wieku:

Konsultacje zakończyły się o 16:00, do 17:00 na błoniach potrwa festyn rodzinny.

 

ANKIETA DOTYCZĄCE WZGÓRZ PIASTOWSKICH (tutaj)

Dodaj komentarz