PiS krytycznie o „Łączniku Zielonogórskim”

11:06

30 czerwca 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Prawo i Sprawiedliwość negatywnie o „Łączniku Zielonogórskim” w obecnej formie. Grzegorz Maćkowiak zarzuca tygodnikowi, że jest tubą propagandową prezydenta Zielonej Góry – Janusza Kubickiego.

Pierwszy numer „Łącznika Zielonogórskiego” pojawił się w październiku 2012 roku. Informator samorządowy powstał, aby przedstawiać kulisy połączenia Zielonej Góry z gminą. Prezydent Janusz Kubicki potwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że informator będzie dalej wydawany. Miasto przeznaczy w tym roku na ten cel około 470 tysięcy złotych, nie wliczając wynagrodzeń dla pracowników. Grzegorz Maćkowiak krytykuje tę decyzję.

Tygodnik wydawany jest w nakładzie 40 tysięcy egzemplarzy, na terenie zarówno „starej” jak i „nowej” Zielonej Góry. Polityk PiS-u zaproponował zawieszenie wydawania „Łącznika Zielonogórskiego” w czasie przyszłorocznych wyborów.

Na konferencji prasowej był również redaktor naczelny „Łącznika Zielonogórskiego” – Tomasz Czyżniewski. Odmówił jednak komentarza.

15 myśli na temat “PiS krytycznie o „Łączniku Zielonogórskim””

 1. Akurat tutaj się zgadzam. Łącznik to już teraz wywalanie kasy w błoto. Jeśli miałby być przydatny to powinien informować o uchwałach dotyczących przyłączonych terenów, o planach zagospodarowania itd. W obecnej formie jest całkowicie zbędny i nieprzydatny dla mieszkańców

 2. Rozumiem, że gazetka wydawana przez pis i sld z naszych podatków to jest okej???? Ludzie w radiu tez? Zwlaszca ci ktorzy obnosza sie beszczelnie ze sluzbowymi ajfonami za kilka tysiecy złotych??? Tu pis milczy bo ma swoich???

 3. maćkowiak to by chyba kaczorowi wszystko zrobił :D hahhaha co za determinacja panie Grzegorzu :D

 4. a ja uwielbiam łącznik . to jedna z bardzej obiektywnych gazet. czego nie mozna powiedzieć o rzg i pisowskiej propagandzie w wykonaniu chociazby redaktora zyczkowskiego

 5. Polityk PiS-u zaproponował zawieszenie wydawania „Łącznika Zielonogórskiego” w czasie przyszłorocznych wyborów.
  Proponuję zawieszenie wydawania „Wiadomości” w czasie przyszłorocznych wyborów.

 6. Wolę Łącznik czytać i wiedzieć co się w mieście dzieje niż miałbym dostawać raz w miesiącu (pewnie 10-tego) modlitewnik i gorzkie żale … Maćkowiak ! Rydzykowi dałbyś tą bańkę – co ??? !!! :)

 7. Łącznik jest bardzo dobrą gazetką propagandową, tylko dlaczego jest wydawany za nasze pieniądze? Jak Kubicki chce i coś mu zostanie po zapłaceniu z własnego portfela milionowych odszkodowań dla przedszkoli, to niech ją sobie wydaje, ale za swoje.

 8. Dajcie spokój trawę koszą 2 miesiące a na gazetę idzie milion?

 9. Milion złotych z publicznych pieniędzy rocznie idzie na propagandę Kubickiego.

 10. Oglądaj Jolu Wiadomości na TVP … tam nie ma propagandy :) i pieniądze nie idą z publicznych pieniędzy :)

 11. Może mi ktoś normalnie wyjaśnić po co jest ta gazetka? Ale nie, że PiS też wywala kasę albo że w Ameryce biją Murzynów, tylko prosto po co wydawana jest ta kasa.

 12. Ta gazetka jest po to aby za milion złotych robić propagandę Kubickiemu i jego radnym. Dla ocieplenia na ostatniej stronie jest cykl o starej Zielonej Górze. Z obiektywnością Łącznik ma tyle wspólnego co PO z obywatelskością, SLD z lewicą ,PSL z ludem, a PiS z prawem.

 13. Maćkowiak bierze pieniądze za działalność w radzie TVP Gorzów razem nominatami PIS. Ronowicz i spółka w Radiu Zachód. Rozumiem że nowe nabytki z klucza PISOSKIEGO też będą wyłączone na czas kampani. Tej samej którą już sobie robi za publiczne pieniądze Pan Maćkowiak – który umówmy się jest nikim. Jakieś wykształcenie? Zawód? Dokonania? Nikt.

Dodaj komentarz