Lokomotywa wypadła z torów, a potem uciekła… [FOTO,WIDEO]

15:13

21 grudnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Krzysztof Filmanowicz

Redakcja internetowa

dziennikarz

Wykolejenie pociągu w zielonogórskim Starym Kisielinie. Skład IC Światowid relacji Szczecin Główny – Katowice zderzył się z pracującą w pobliżu torowiska koparką. Do zdarzenia doszło około 15 w pobliżu Starego Kisielina. Pociągiem podróżowało 140 pasażerów. Nikomu nic się nie stało, ale po postawieniu lokomotywy na tory, sprawy przybrały niecodzienny obrót:

Rzecznik zielonogórskich strażaków – Ryszard Gura tak opisywał sytuację wypadku:

Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z jednym z pasażerów, który tak opisywał wydarzenie:

Nasz rozmówca opisywał także reakcje służb oraz sprawę zastępczego transportu. Jak się okazało nie wszyscy z niego skorzystali:

Tymczasem po postawieniu lokomotywy na tory, sprawy przybrały niecodzienny obrót. Około godziny 18:00, nieoświetlony i bez obsługi elektrowóz z niewiadomych przyczyn ruszył sam w kierunku Wrocławia.

Natychmiast zdecydowano o zabezpieczeniu dworców kolejowych oraz przejazdów na trasie. Jednym z pomysłów było wykolejenie lokomotywy poprzez odcięcie zasilania. Lokomotywę udało się zatrzymać około dwóch kilometrów przed Nową Solą.

Foto: Krzysztof Filmanowicz

 

2 myśli na temat “Lokomotywa wypadła z torów, a potem uciekła… [FOTO,WIDEO]”

  1. jak sie wykoleja lokomotywe poprzez odciecie zasilania? wyjasni ktos??

  2. Daj spokój. Tak to jest jak się mówi/pisze o czymś, o czym nie ma się zielonego pojęcia. Tylko branżowy portal w miarę rzetelnie zrelacjonował zdarzenie. Reszta mediów kompletnie się zbłaźniła. RZG niestety też.

Dodaj komentarz