Polonezem wytańczyli studniówkę za złotówkę

15:05

16 stycznia 2012

Sylwia Misiak

Dziennikarka Radia Zachód

tel.: 68 455 55 95

Uczniowie Zespołu Szkół Akademickich, czyli popularnego „Lotnika” zaprezentowali najefektowniejszą wersję studniówkowego poloneza i wygrali konkurs, jaki odbył się pod ratuszem. Pokonali zespoły z LO nr 1 i 3 oraz Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych, choć ten ostatni deptał im po piętach.

Ich popisy oceniało jury, w składzie którego znaleźli się: organizator konkursu Robert Walczak, Agata Miedzińska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury oraz Dominika Górska-Jabłońska ze szkoły tańca Gracja, Ewa Sapeńko z Uniwersytetu oraz kabareciarz Janusz Rewers.
Stawka zabawy była wysoka, bo szkoła, która zwyciężyła, za złotówkę (plus VAT) będzie mogła zorganizować studniówkę w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Występom z zaciekawieniem przyglądali się mieszkańcy miasta. – I o to właśnie chodziło – komentowali organizatorzy:
[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/01/16-polonez-obrazek.mp3|titles=konkurs poloneza]
Kolejny konkurs poloneza – za rok.

 

 

12 myśli na temat “Polonezem wytańczyli studniówkę za złotówkę”

 1. Pomysl wydaje sie byc fajny, ale jeśli chodzi o konkurs, to chce podkreslic, ze jeśli ma miejsce faktycznie konkurs tańca, i to nie tylko ludowego, ale narodowego o nazwie Polonez, to w skladzie jury powinien byc przynajmniej jeden specjalista w tej dziedzinie, który zna i wie jakie kroki, elementy i figury sa Polonezem, a które w tym tańcu już są niedopuszczalne…. Uważam, ze taniec narodowy powinien byc wykonany czysto i profesjonalnie, bez żadnych naleciałości!!! A ewentualne show powinno być obok, tj. przed lub po tym tańcu…

 2. Popieram, że pomysł był super! Ale z żoną byliśmy pewni, że konkurs wygra „EKONOMIK”. Mieli najbardziej wystrzałowy układ taneczny i do tego jeszcze ten samochód… . „LOTNIK” też pokazał klasę, ale moim i żony zdaniem zwycięzcami jest EKONOM!

  POZDRAWIAM

 3. Popieram, że pomysł był super! Ale z żoną byliśmy pewni, że konkurs wygra „EKONOMIK”. Mieli najbardziej wystrzałowy układ taneczny i do tego jeszcze ten samochód… . „LOTNIK” też pokazał klasę, ale moim i żony zdaniem zwycięzcami jest EKONOM!

  POZDRAWIAM

 4. A co na to Komisja Rady Miasta ds.ożywienia starówki?na miejscu tej pani i tych panów brałbym przykład z młodzieży i jako dobry gest w ich stronę za talent,zaangażowanie,odwagę zafundowałbym wszystkim ekipom biorącym udział w tej nowej DEPTAKOWEJ TRADYCJI studniówkę za Zeta plus Vat.O ile komisja nie uczyni tego to znając dobre stosunki z młodzieżą uczyni to Pan Prezydent Miasta Zielona Góra.I znowu będą piania,że to nie oni tylko ON .Trzeba docenić młodzież

 5. a Pani Gryko wygląda na zdjęciu jakby im środkowy palec pokazywała :)

 6. Moim zdaniem wygrać powinien EKONOMIK:) było bardzo fajnie i wesoło. WJECHAŁ POLONEZ BYŁY TRANSPARENTY, FAJNIE I POMYSŁOWO ZATAŃCZYLI, MIELI CIEKAWE STROJE:) POZDRAWIAM

 7. Wygrał ‚LOTNIK” ponieważ w JURY była mama chlopaka który chodzi do lotnika.

Dodaj komentarz