Prezydent zwiększy wydatki na „Łącznik”

17:40

3 grudnia 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Łącznik Zielonogórski z większym nakładem i objętością. W przyszłym roku tygodnik wydawany przez Urząd Miasta w Zielonej Górze ma docierać do większej liczby mieszkańców. 

O sprawie jako pierwszy poinformował portal MojaZielonaGora.pl. W obszernym artykule czytamy, że Urząd Miasta ogłosił przetarg na skład, opracowanie graficzne, druk i kolportaż gazety. W 2018 roku, Łącznik Zielonogórski ma docierać do 62 tys.  gospodarstw i liczyć co najmniej 12 stron. (W roku 2017 40 tys. egz. i 8 str.)

Skąd taka decyzja? Wg dziennika wzrost nakładu jest związany ze zbliżającymi się wyborami i większym zapotrzebowaniem na propagandowe treści. Prezydent Zielonej Góry chce jeszcze bardziej wykorzystać gazetę do promocji swojej aktywności oraz radnych koalicji.

Do tej pory, z budżetu miasta na przygotowanie, druk i dystrybucję Łącznika, Zielona Góra wydawała około miliona złotych. Ile będzie kosztować gazeta w przyszłym roku? Czas pokaże, ale nakład środków wraz z większym nakładem egzemplarzy na pewno nie spadnie.

10 myśli na temat “Prezydent zwiększy wydatki na „Łącznik””

  1. Proponuję 40 stron. I tak nie czytam tej propagandowej gadzinówki, ale doskonale sprawdza się jako podpałka do drewna w kominku.

  2. Kubicki!,chociaż przed świętami pomóż potrzebującym, a nie rozpychasz bardziej Swoje EGO !!!
    Zrób ten nakład za swoje , ale PRYWATNE pieniążki.Zacznij szanować ludzi.

  3. Jemu nawet ta gazetka nie pomoże. Zbliża się rychły koniec tego ignoranta!

  4. Tak trzymać prezydent !!! Jeszcze wyłączyć biadolenie pseudospołeczników na antenie RZG i zostawić sport i muzykę …

Dodaj komentarz