Prokuratura nie przeprowadzi śledztwa w sprawie działki przy hali CRS

16:31

22 sierpnia 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Nie będzie śledztwa w sprawie sprzedaży przez miasto działki przy hali CRS. Jak  poinformowała Gazeta Wyborcza, Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze odmówiła wszczęcia postępowania. Zawiadomienie złożył jeden z lokalnych przedsiębiorców, który uważał, że grunt był warty o 5 milionów złotych więcej.

Przypomnijmy, teren na którym ma stanąć sklep meblowy, sprzedano za 6,6 mln zł.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze stwierdził, że brak jest podstaw do uznania, aby prezydent Zielonej Góry w toku postępowania przetargowego nie dopełnił swoich obowiązków i ustalił cenę nieruchomości po cenie niższej niż rynkowa – przekazał Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Według jego wyjaśnień, przed sprzedażą działki miasto uzyskało pozytywne opinie dotyczące transakcji z trzech miejsc: Departamentu Rozwoju Miasta-Biura Obrotu Nieruchomościami, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Polskiej Spółki Gazownictwa.  Przed ogłoszeniem przetargu sporządzono też trzy operaty szacunkowe i ustalono wartość gruntów na kwotę 4,92 miliona złotych brutto.

Nie wiadomo, czy będzie zaskarżenie tej decyzji do Prokuratury Okręgowej.

4 myśli na temat “Prokuratura nie przeprowadzi śledztwa w sprawie działki przy hali CRS”

  1. W zlodziejskiej reprywatyzacji warszawskiej też prezydent Warszawy mówi że wszystkie decyzje podejmowali podlegli jej urzędnicy ona nie widziała tam działań nielegalnych wręcz mówi się że mafijnych- dopiero obywatele- zwykli warszawiacy i specjalna komisja weryfikacyjna udowodniła ze było to zwykłe zlodziejstwo i oszustwo że za 1- 10 % wartości cwaniaki ” kupowali ” – przejmowali intratne nieruchomości, – widać że jeszcze ” dobra zmiana ” do Z,G, nie dotarła,

  2. zielonogórzanin+ – w naszym przypadku jest zupełnie inaczej – prezydent Kubicki bierze wszystko „na klatę” i nie ucieka od tematu. Twoje porównanie jest zupełnie nietrafione.
    Poza tym przetarg był ogólnodostępny – mogłeś tą ziemię kupić i wzbogacić się na tym.

  3. zielonogórzanin+ – pisowszczyku, bredzisz – a łeb ci zryła propagranda TVPiS

  4. Andy i bonk widać po Waszym stylu pisania, że należycie do kliki Kubusia. Nie na darmo jest mowa o Czerwonej Górze.

Dodaj komentarz