Radny PO prowadził po pijanemu. Policjanci go skuli

08:42

7 grudnia 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Lekarz rodzinny Robert S., radny miejski i szef Klubu Platformy Obywatelskiej w zielonogórskiej Radzie Miasta zatrzymany przez policję. Jak podały pościgi.pl – prowadził po pijanemu.

Informacje portalu potwierdza policja. – Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 grudnia, wieczorem na Trasie Północnej- mówi rzecznik KMP Małgorzata Stanisławska:

Policjanci kierowali samochody na objazdy w związku z wypadkiem na S3. Trasą Północną nadjechał hyundai. Jego kierowca na widok policjantów zatrzymał się, ale  po chwili zaczął cofać, aż wjechał w zatoczkę. Tam kierujący wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Był tak agresywny, że musiał zostać obezwładniony. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu. Okazało się, że pijany kierowca to radny miejski Platformy Obywatelskiej i lekarz rodzinny  – Robert S.

Jakie konsekwencje grożą radnemu?

Sprawa zatrzymanego radnego PO i lekarza rodzinnego jest szeroko komentowana. Do redakcji wpłynęło oświadczenie Porozumienia Zielonogórskiego, w którym zrzeszenie informuje, że Robert S. nie jest już członkiem Porozumienia.

Sprawę komentują także miejscy radni. Tak sytuację ocenia Jacek Budziński z Klubu Prawa i  Sprawiedliwości:

Jednoznacznie o  zachowaniu radnego PO wypowiedział się także radny Filip Gryko z klubu Zielona Razem:

Szef regionu PO – Waldemar Sługocki – złożył wniosek o usunięcie Roberta S. z partii.  Ponadto Waldemar Sługocki apeluje do Roberta S. o zrzeczenie się mandatu radnego. Nowym szefem zielonogórskiej PO ma zostać Marcin Pabierowski.

16 myśli na temat “Radny PO prowadził po pijanemu. Policjanci go skuli”

 1. Tyle lat wszyscy wiedzieli że radny pije nałogowo i powadzi auto po pijaku i nikt nic z tym nie robił. Nareszcie jednego wariata mniej na drodze

 2. Marcin – absolutnie mówisz nieprawdę – jestem pacjentem doktora S., odwiedzam go dosyć często i nigdy nie odniosłem wrażenia, że jest „pod wpływem”.

 3. „Postawię wniosek o wydalenie radnego z szeregów partii PO. To miejsce dla osób szanujących przepisy prawne oraz społeczne normy i zasady – mówi ostro senator Sługocki.”
  A jak należał do PiS-u to także skakał na deptaku do policjantów i jakoś gdy przechodził do PO nie przeszkadzało to wówczas PO. Widziały gały co brały.

 4. alkohol jest dla ludzi i mało komu zdarzyło się nie sięgnąć po kieliszek wina,wódki czy piwa i to nie jeden.
  Problemem jest nieodpowiedzialność i siadanie po alkoholu do samochodu.Nigdy nie zaakceptuję tego bezwzględnie kto to zrobił.
  Nie należy dzisiaj być obłudnym i wyszukiwać wszystkie wady Pana Sapy.Musi jednak ponieść sromotną karę,tym bardziej że powinien świecić przykładem jako radny miejski,osoba publiczna i lekarz rodzinny.
  Ma pieniądze więc będzie jeździł taksówkami lub wynajmie kierowcę.Może się nauczy i sporządnieje.Jeszcze ma trochę życia przed sobą.Nauczka na całe życie………..

 5. tow andy no jeszcze by brakowało ,żeby chlał na dyżurze choć w jego przypadku i to mozliwe

 6. Czy to nie ten sam pan który kilka lat temu spał pijany na ławce w centrum Z G a po obudzeniu przez Straż miejską awanturowal się i groził straznika ze ich pozwalnia.

 7. Już dawno pisałem że to zakała! W przychodni na 5 pacjentów po co 2 łajza idzie zajarać z telefonem do wc. Jak wychodzi to aż się za nim kurzy! Teraz znowu się schlał pozer! Ten człowiek nie powinien mieć już nigdy nic więcej do powiedzenia w Zielonej Górze!

 8. Szacunek! CHWDP panie radny! CHWDP! Jakby co – wyślemy PDW!

 9. Alkoholizm to choroba, ale trzeba ją leczyć. Najpierw spanie na ławce po pijaku, potem bełkot i wykrzykiwanie na spotkaniu lekarzy, teraz jazda po pijaku. Wstyd.

 10. Oj,oj…Panie Robercie..Szkoda mi Pani Ewy..Trzymaj się Pan..!!!

 11. W Zielonej Górze jest kilkanaście grup AA. Powinien skorzystać z ich oferty i zmienić swoje życie. Mam podobne doświadczenia i wiem ,że sam sobie nie da rady. Myślę że to wydarzenie jest dobrym momentem do zatrzymania się w chorobie alkoholowej ,na rozpoczęcie trzeźwego życia. Jeżeli tego nie zrozumie to będzie tylko gorzej. Mimo wszystko współczuję.

 12. oj oj joj….. Ilu moralizatorów :)
  Myślę, że wszystkim w te święta przyda się wycieczka do grupy AA
  Aż żal słuchać morali polityków, kolegów lub inaczej znajomych z pracy,których drugie imię to Nepotyzm.
  Trzeciego i czwartego nie będę podawał!

 13. Ciekawe co robił przed wejściem do auta ? Był w pracy ? Wypił po wyjsciu czy w trakcie ? Wstydu gościu nie ma.Ciezko się przyznać do alkoholizmu? Bezwzględnie wiezienie a sprawa do innej prokuratury jak Zg albo do Ziobry dac.Dosc kolesiostwa.Ciekawe jak teraz bez honoru będzie kombinować? :) czuję że będzie cyrk..Co ci radni takie pijaki ? Pierw Kawicki teraz Sapa….

Dodaj komentarz