Ruch na rondzie PCK w Zielonej Górze – symulacja (foto, wideo)

16:35

18 października 2013

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Urząd Miasta Zielona Góra zaprezentował schemat organizacji ruchu, jaki będzie obowiązywał po zakończeniu remontu ronda PCK w Zielonej Górze.

Tak przedstawia się symulacja ruchu na rondzie. Czy zmotoryzowani poradzą sobie na tym skrzyżowaniu?

[youtube]http://youtu.be/7H-4hKnC1FQ[/youtube]

21 myśli na temat “Ruch na rondzie PCK w Zielonej Górze – symulacja (foto, wideo)”

 1. Czyli jadąc środkowym pasem MUSIMY zmienić go na zewnętrzny żeby nie spowodować kolizji z pojazdami poruszającymi się na wewnętrznym pasie, a chcącymi zjechać z ronda… Czy tak będzie prościej czy jednak trudniej niż przed przebudową?

 2. to nawet na symulacji wygląda katastroficznie, auta przejeżdżają pomiędzy autami:) przyjrzyjcie się hehe

 3. Serio, to jest porażka. Tyle kasy wydane, a jest tak, jak było, tyle, że światła dodali…

 4. Nie wiem czy ktoś zauważył ale między 0:35 a 0:45 doszło w lewej górnej stronie ronda do co najmniej 4 wypadków :)

 5. Czy tylko ja nie widzie na symulacji przegubasow, ktorych na tym rondzie jest zatrzesienie, a ktore sa troche dluzsze niz te czarne robaki? I czy tylko mi sie wydaje, ze w rzeczywistosci na tym rondzie jest wiecej aut skrecajacych w lewo niz symulacja przewiduje? I ze jest masa ludzi, ktorzy jadac z al. WP do CH Dabrowka beda musieli przecinac 3 pasy i tworzyc korki? To samo z Casto. I zjazd w BP. Bedzie rozpierducha, korki i wypadki. Projektantom i wlodarzom dziekujemy.

 6. dalej placzcie zielongorzanie … w poznaniu jest pare takich rond i jest o wiele lepszy ruch… ale no tak troszke swiatelek i juz panika…

 7. Czego tu nie rozumiecie bardzo proste rondo się szykuje. Dwa pasy do manewrów w tym jeden do jazdy na wprost efekt zawracający na rondzie nie będą blokowani przez cwaniaków używających wewnętrznego pasa do jazdy na wprost.

 8. Podobnie jak przed remontem problemem będą PRZEGUBOWCE skręcajace w lewo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Głupi jestem, czy jak, ale skoro np. jadąc od Carrefoura środkowym pasem w lewo to wjeżdżam też na środkowy (ewentualnie na trzeci), to jakim cudem z lewego pasa skręcając w lewo według rysunku mogę wygrać sobie pas 1 i 2- wjeżdżając na pas 2 zajeżdżam drogę temu który jechał z drugiego na drugi…

 10. Filmik to w ogóle jest świetny, jakieś dziecko go robiło? Mam nadzieję, że za darmo, bo samochody zajeżdżają sobie drogę na nim i w ogóle komicznie jeżdżą. Wystarczyło zrobić filmik z trzema samochodami, które pokazują sytuację, a nie milion „mrówek”.

 11. Skoro już z symulacji wynika, że tam będzie kolizja za kolizją, to co dopiero życie?

 12. Dobre rondo. Oby tylko przepustowość się poprawiła i będzie ok ;)

 13. Bo remont miał na celu zwiększenie wpływów z mandatów(więcej kolizji=więcej mandatów)

 14. Jak ktoś nie potrafi myśleć podczas jazdy to nawet na bezkolizyjnym spowoduje kolizję.

 15. Nie ma co narzekać. Wszystko zależy od ludzi. Wystarczy myśleć. Poprzednie rondo/skrzyżowanie było dla mnie proste, ale ludzie nie chcieli myśleć. Więc zgadzam się z DN 61

 16. Wypowiadać to się będzie można jak rondo oficjalnie ruszy, ale to takie u nas typowe – krytykować coś czego jeszcze nie ma ;)

 17. Ja dołożę jeszcze jedną rzecz.
  Ciekawy wydaje się zjazd z ronda na stację BP – w tym samym czasie zielone światło mają jadący prawoskrętem z ul. Zjednoczenia. Nie wiem czy tam będzie jakiś znak kto będzie miał pierwszeństwo ale tak czy siak albo zjazd z ronda albo prawoskręt będą w jakimś stopniu blokowane. Być może warto rozważyć czy nie da się zrobić tego bezkolizyjnie – regulacją świateł.

Dodaj komentarz