Ruszyła inwestycja przy CRS. Będzie sklep zamiast drzew

11:00

17 grudnia 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Zmienia się otoczenie Centrum Rekreacyjno Sportowego w Zielonej Górze. Z terenu przy Trasie Północnej zniknął sosnowy las. W jego miejscu powstanie salon meblowy i parking dla klientów. O sprzedaży działki prywatnemu inwestorowi zdecydowało miasto. Teraz pojawiają się głosy, że zmiana krajobrazu nie jest korzystna. W internecie nie brakuje komentarzy mieszkańców, którym nie podoba się to, że CRS nie jest już otoczony zielenią. Słuchacze dzwonią również na [Pocztę Głosową 661 971 971] i komentują sprawę:

Przypomnijmy, że sprzedaż działki wzbudzała kontrowersje także ze względów formalnych. Miejscy radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że 3,5 hektarowy teren został sprzedany poniżej wartości. Z tytułu transakcji do budżetu wpłynęło 6,5 miliona złotych. Do prokuratury trafiło również zawiadomienie ze strony zielonogórskiego przedsiębiorcy, który uważał, że cena gruntu była niższa od rynkowej. Prokuratura jednak postępowanie umorzyła.

22 myśli na temat “Ruszyła inwestycja przy CRS. Będzie sklep zamiast drzew”

 1. To jest skandal,żeby kolejny teren zielony wycinać pod kolejny nikomu nie potrzebny sklep poza jego włascicielem.Ktoś kto odpowiada za klepniecie tego terenu powinien za to odpowiedzieć.Jak tak dalej pójdzie to niedługo całkowicie pozbedziemy się zielonych płuc na terenie miasta.Zielona Góra własnie zawsze słynęła z tego że mielismy tyle zieleni w naszym miescie.Szanujmy to i brońmy każdego skrawka terenu zielonego w naszym kochanym miescie.

 2. z tego co było mówione przez lata sklepy wielkopowierzchniowe miałby być budowane na terenach przy Auchan, Leroy Merlin. A teraz okazuje się , że ktoś kupił za dobre pieniądze teren w bardzo dobrej lokalizacji przy głównej drodze w mieście, przy hali, basenie. Tym sklepem popsuty zostanie krajobraz okolicy, która miała być rekreacyjno sportowa. Tutaj CBA powinno zbadać tą sprawę i cały układ zielonogórski bo śmierdzi to na kilometr.

 3. Krajobraz został totalnie zepsuty. To bardzo źle będzie wygladało. Wszystko miało być budowane na terenach przy m.in. Leroy Merlin. Mamy dużo zieleni, ale niestety co rusz to niszczymy… Szkoda.

 4. Rozumiem że zieleń ma swoje walory, ale miasto to jest organizm który musi się rozwijać, czasami kosztem zieleni.
  Porównam to do faceta który mieszka w bloku obok mnie. W mojej okolicy mieszka wiele dzieci w wieku 6-12 lat, bawiąc się wokół bloków pokrzykują, śmieją się, grają w piłkę, jeżdżą na rowerach, czyli robią to co każde inne pokolenie dzieciaków. Dla tego faceta to jest coś nienormalnego i ciągle na nich krzyczy z balkonu. Kiedyś nie wytrzymałem, wyszedłem na balkon i powiedziałem mu żeby przeprowadził się do lasu, tam będzie miał spokój tylko do sklepu daleko.

 5. Jasne niech miasto się rozwija. Ale niech to będzie robienie według jakiegoś planu.

  A tak będzie wielki sklep Agata , obok CRS basen, dalej bloki z drugiej strony stadion. Kur… żadnego porządku i planowania.

 6. Brawo miasto.Sosen ci u nas dostatek.Redaktor pisowskiej tuby „zapomniał” dodać że oprócz sklepu „Agata” powstanie kompleks barów szybkiej obsługi.Super lokalizacja.Po rekreacji bedzie czas aby coś zjeść,obejrzeć meble…A gdy oferta się nie spodoba to do auta,na rondo i do pobliskiego sklepu meblowego Black Red White lub Bodzio…czyż jest lepsza lokalizacja.Dla klienta.S U P E R
  A wyprowadzacze psów i pseudoobroncy przyrody? No cóż…Rozwój miasta i dobro mieszkañców ważniejsze niż ołowiane sosny przy rondzie?

 7. Na świecie zamyka się sklepy stacjonarne,a u nas jak widać kosztem wycinania drzew zamyka i nie ma tu „obserwatorze” znaczenia,czy jest to sosna,czy dąb drzewo to drzewo zieleń to zieleń bez niej nie pooddychasz ,a bez mebli jak najbradziej tak.Poza tym kto w dobie internetu buduje sklepy? I żeby jeszcze dodać do pieca powiem, że żeby wyprodukować meble też trzeba wyciąć kolejne lasy tak więc spirala niszczenia przyrody się dodatkowo spietrza.

 8. ołów to masz pod kopułą.. jak nie rozumiesz elementarnych spraw to o czym dyskusja… gastronomia jak najbardziej! ale sklep meblowy ma się do tego jak pięść do nosa, to chyba oczywiste

  pozdrowienia dla Panów do tenisa :)

 9. Cieszę się że powstanie coś m miejscu w którym rosły tylko przemysłowe sosny.
  Kanapowi obrońcy przyrody odzywają się w kontrze do naszej lokalnej władzy ale ciekawi mnie jak oceniają ministra Szyszkę który tnie państwową Puszczę Białowieską. Tu teren sprzedany za grube miliony i kolejne pieniądze z inwestycji i miejsc pracy, a tam tylko kolesiostwo i wstyd przed Europą. Co za różnica czy będą tam sprzedawać meble zrobione z białowieskiego drewna czy z ropopochodnego plastiku? A może tylko polskie meble – wspierając „narodowy” przemysł?
  Ilu z Was obrońców zieleni miejskiej choć raz wziął udział w sprzątaniu świata i widział ile śmieci nasi kochani mieszkańcy wywalają w parkach i do podmiejskiego lasu?
  Pan Redaktor Janusz nie odpuści żadnej okazji aby przypodobać się prezesowi i obecnej władzy nawet odgrzewając nieświeży PIS-owski kotlet ze zbyt niską ceną gruntu. Temat umorzyła Prokuratura Pana Ziobry ale frustracja pozostała.
  Notabene- ile więc wart jest ten kawałek lasu dla każdego oburzonego dziś „ekologa”. Proponuję aby Towarzystwo Upiększania Miasta następnym razem ogłosiło zrzutę wśród takich „ekologów” i wykupiło od miasta inny skwer organizując tam park rekreacyjny i ładny widok. Albo zgłosiło podobny temat do budżetu obywatelskiego i zobaczymy jakie będzie poparcie.
  A co do terenów za Leroy’em. Są pewnie tańsze i mniej atrakcyjne dla salonów meblowych za to lepsze pod budowę tanich mieszkań dla tych, którzy ich jeszcze nie mają.
  Trochę empatii – samololuby.

 10. POL …o czym ty bredzisz człowieku?! P kiego grzyba mieszasz w to wszystko politykę.Tu chodzi tylko o nasze miasto i o to zeby żyło nam się w nim wśród jak najwiekszej ilosci zieleni.Jak powycinamy i zabetonujemy zieleń to bedziesz zył jak w bunkrze,a przecież nie o to nam wszystkim chodzi.Sklepów w Zielonej jest aż nadto i kolejny nikomu niepotrzebny jest kolejny betonowy schron na wegiel jest nikomu niepotrzebny.I oderwij sie od polityki,a zacznij myśleć!

 11. Najgorsze jest to, że przy ulicy będzie parking, a sklep w głębi. Bezsens totalny.

 12. Proponuję wieśniakom wyprowadzić się po prostu na wieś. Miasto musi się rozwijać. 52% powierzchni miasta to lasy, mało Wam pseudoekolodzy? Pewnie, lepiej, żeby nic w tym mieście nie było.

 13. @Wen …ty już lepiej nic nie mów bo się jeszcze bardziej skompromitujesz.

 14. Wen napiszę krótko. Wieśniacy mają więcej oleju w głowie niż ty.

 15. Tak tak. Widać jak prawda w oczy kole. Wsiury o mentalności FKR/FSW i inne pochodne, chcieliby mieszkać w buszu, ale, żeby były sklepy, galere, blisko na stację. Wstają rano i narzekają na korki, jednocześnie wylewając swoje żale na temat nowych inwestycji drogowych. A pod wieczór przeklinają kolejki na zakupach, zasłaniając ciałem lasy pod nowe inwestycje. Miasto to miasto, musi się rozwijać. Działki w małych miasteczkach są tanie, ba, mieszkania jak za darmo, kilka razy tańsze. Co Was tu jeszcze trzyma, oh wait, hipokryzja.

 16. Wen, tak zdecydowanie używasz słowa „wieśniak”. Jakieś kompleksy? Nie masz co się przejmować. W każdym z nas płynie krew „wieśniaków”. Ja jestem dumny z pochodzenia moich przodków. Czerpię z ich tradycji, ile tylko mogę.

 17. Wen : nie będę dyskutował o zasadności tej wycinki , mam swoje zdanie ale nie będę się tu nim dzielił . Nie mogę jednak milczeć gdy ktoś w kontekście budowy SKLEPU MEBLOWEGO mówi o rozwoju miasta ?!?!?! co jest grane ? wtf ? wszyscy zdrowi ? wieśniak pozdrawia Pana z miasta

 18. Niesamowite – CO SIE W MIESCIE DZIEJE?

  Czy urzednicy w pracy zazywaja srodki zmieniajace swiadomosc?

 19. Prezes ENERGI Daniel Obajtek w ostatnim wywiadzie „w sieci „mówi/ polecam jako lekture dla każdego urzędnika który chce zarządzać majątkiem publicznym/ — jak działa mechanizm tzw skoku na publiczną kasę- którego charakterystyczną cechą jest- a: wyciek pieniędzy publicznych na podstawie wszelkich umów zleceń kilkakrotnie większych niż cena rynkowa b: sprzedaż majątku publicznego za kwoty poniżej cen rynkowych! !!.

Dodaj komentarz