Ruszyła Liga Mistrzów – dziś pierwszy mecz Stelmetu BC

07:25

11 października 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Aris Saloniki to pierwszy rywal Stelmetu BC Zielona Góra w tegorocznej Lidze Mistrzów FIBA. Mecz dziś wieczorem, Stelmet będzie osłabiony, a na 97,1 FM zapraszamy na transmisję z dzisiejszego spotkania.

Aris to 10-krotny mistrz Grecji, ośmiokrotny zdobywca Pucharu tego kraju, ale najlepsze lata ma za sobą. W ostatnich sezonach jednak plasował się w lidze greckiej na miejscach od 4 do 7. Minione rozgrywki to 4 pozycja.

Ten sezon zaczął od niespodziewanej porażki w lidze z drużyną Koroivos 55-71. Nasi trenerzy oceniają zespół rywala jako silny fizycznie i bardzo dobry w walce podkoszowej.

Stelmet z tą strefą podkoszową może mieć kłopot, bo kontuzjowany jest Boris Savović, który dziś nie zagra. Ostatni mecz mistrzów Polski w PLK w Szczecinie był słabiutki pod względem walki pod deskami i trenerzy mocno nad tym pracują z zespołem.

We wtorek Stelemt miał półtoragodzinny wieczorny trening w Nick Gallis Hall, dziś jeszcze lekkie okołopołudniowe zajęcia, no a potem już mecz.

W tym sezonie Stelmet BC chce pokazać się z dużo lepszej strony w pucharach niż w poprzednich rozgrywkach. Wtedy nie wyszedł z grupy Ligi Mistrzów, przeszedł do FIBA Europe Cup, ale przegrał od razu dwumecz z Ciboną Zagrzeb i odpadł. Teraz lepsze wyniki ma zapewnić niemal identyczny skład, już zgrany i rozumiejący się ze sobą i z trenerem, który w zeszłym sezonie debiutował. Lepsze wyniki miał też zapewnić Boris Savović, ale tego gracza nie zobaczymy w meczu, bo ma kontuzję nadgarstka.

A propos trenera – zapraszamy na rozmowę ze szkoleniowcem Stelmetu. Nagraliśmy ją we wtorek późnym wieczorem, po treningu Stelmetu w Salonikach:

Mecz rozpoczyna się o godzinie 18:30, zapraszamy na transmisję do Radia Zielona Góra.

Dodajmy jeszcze, że w grupie D, w której gra Stelemt BC, wczoraj rozegrano 2 mecze. Nymburk przegrał z Nanterre 72-81, a Telekom Bonn z Ostendą 66-74.

3 myśli na temat “Ruszyła Liga Mistrzów – dziś pierwszy mecz Stelmetu BC”

  1. Coś czuje, że niezły łomot dostaniemy. Max ty z 3 zwycięstwa w całych rozgrywkach – myślę że nie mamy nawet co marzyć o spadnięciu do eurocup. Europa to inny świat – niestety

  2. Ciężkie boje będą… NA wyjazdach zapewne -20 :( w naszej hali może uda się ugrać 3-4 mecze na +. Potrzebny jest w drużynie jakaś potężna 5 która będzie dzieliła i rządziła pod koszem – tylko skąd takiego wziąć ;)

    Pan Adam wejdzie zrobi to co zawsze – czyli głupie faule – i jeden podkoszowy odpada :(

  3. Z czym do ludzi? To będzie jedna wielka kompromitacja na cała Polskę i koszykarską Europę.

Dodaj komentarz