S. Iwan: powinno być więcej lotniczych połączeń ze stolicą

11:58

8 sierpnia 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Jak powinno funkcjonować lotnisko w Babimoście? Na to pytanie odpowiadał dzisiaj Stanisław Iwan, wiceprezes Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i polityk Polski Razem – Zjednoczonej Prawicy.

Jak mówił, dobrze, że liczba pasażerów rośnie, ale powinny zostać podjęte działania bardziej wspierające komunikację lotniczą  na trasie Zielona Góra – Warszawa:

 

4 myśli na temat “S. Iwan: powinno być więcej lotniczych połączeń ze stolicą”

 1. ja po prostu nie wierze jak słucham takich wypowiedzi…niech Stasiek dołoży te pare groszy z własnych zasobów…masakra….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  pytanie do redaktorów: ile przez te wszystkie lata dopłacono do tego portu lotniczego Zielona Góra i lotów, ile było pasażerów, od liczby pasażerów odejmijmy pracowników urzędów z zg i posłów i wtedy jaki koszt na 1 pasażera…przygotujcie porządne statystyki to może ludziom się oczy otworzą

  niepojęte jest dla mnie to że ludzie którzy w taki sposób marnotrawią publiczne środki przez nas wypracowane są stale przez nas wybierani…bo nie ma na kogo…

  Pani Polak zmarnowała w ten sposób dziesiątki milionów złotych!!!!!!!!!! czy to dociera do kogoś???

 2. Koszt utrzymania portu lotniczego akurat wyszedłby taniej gdyby było więcej lotów/pasażerów (bo to ci sami ludzie do obsługi co dziś).
  Ale prawda jest taka, że zwiększanie ilości lotów na zasadzie dotacji (województwa i miast lubuskich),jak dotychczas, jest ekonomicznie nieuzasadnione. Lot inkasuje 12 mln za obsługę połączenia przez 2 lata.
  Przy maksymalnym obłożeniu 74 pasażerów 5 x tydzień wychodzi 145 zł/pasażera, lata średnio 22 osoby co daje 514 zł/pasażera, i powyższe nie wliczając kosztów utrzymania lotniska.
  No i kwestia do kogo wpada kasa za bilety…

  A ile byłby w stanie zapłacić S.Iwan za lot?
  Dziś pewnie nie płaci nic, bo ma zwrot kosztów podroży z naszych podatków.

 3. Nie hodzi tu o więcej tylko o rozsądniejszych godzinach.
  I o to by można było codziennie dostać się do Wawy i z powrotem do ZG

Dodaj komentarz