Uroczyste zakończenie XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

15:16

7 czerwca 2013

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

W Palmiarni zielonogórskiej odbyło się uroczyste zakończenie XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W tym roku wzięło w niej udział 462 uczniów z 33 lubuskich szkół ponadgimnazjalnych. Temat, z którym musieli się zmierzyć to: „Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki”.

Podczas dzisiejszej gali przedstawiano sukcesy uczniów z naszego regionu. A mamy się czym pochwalić, ponieważ w tej edycji Olimpiady Lubuszanie zdobyli: 1 tytuł laureata i 2 tytuły finalisty. Ponadto na tle całego kraju, nasz region nadal jest na pierwszym miejscu pod względem liczby laureatów:

Mówił dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Zielonej Górze Jacek Grzelak.

Laureat XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Przemysław Macholak, na co dzień uczęszcza do I LO w Zielonej Górze. Co ważne jako jeden z nielicznych w Polsce, do konkursu przystąpił po raz pierwszy, będąc jeszcze w gimnazjum:

W tegorocznej edycji wysoko zaszedł również Przemysław Aszkowski z I LO w Zielonej Górze. W poprzednich edycjach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej udało mu się aż dwa razy znaleźć w gronie laureatów. W tym roku zdobył natomiast tytuł finalisty:

Do grona lubuskich szkół, które odniosły największe sukcesy w 26 edycjach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej należą: Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze (31L i 36F), I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze (24L i 39F), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie (5L i 1F), Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim (4L i 20F) oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach (3L i 12F).

zdjęcie: archiwum Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Zielonej Górze, XXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – etap okręgowy

Dodaj komentarz