20:49

4 października 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Koszykarze Stelmetu roznieśli dziś Turów Zgorzelec 102-64. Koncert zagrał Vlado Dragicević, który zdobył 33 punkty!.

Przez 5 minut mecz był wyrównany, a potem Stelmet odjechał. Nasz zespół grał z energią, efektownie i w 6 minucie po trafieniu Zamojskiego było 14-8 dla mistrzów kraju. Na parkiet w pewnym momencie wszedł Kelati, który ledwie w piątek odbył I trening z kolegami po kilku tygodniach leczenia kolana i..od razu zrobił dobre wrażenie. Szybko trafił i było 21-12 dla Stelmetu, a kwarta skończyła się wynikiem 23-16.

W II kwarcie do 16 minuty ekipa Artura Gronka dominowała. Koncert od początku spotkania grał Vlado Dragicević, który w drugiej kwarcie miał już na koncie 16 punktów! Stelmet prowadził już 37-25. I wtedy coś się zacięło. Mistrzowie Polski zupełnie stracili skuteczność, a goście odwrotnie – zaczęli trafiać jak najęci. I zaliczyli run 9-0. Nagle zrobiło się tylko 41-37. Do przerwy 46-39 dla Stelmetu BC.

III kwarta to od początku był koncert pary Koszarek – Dragicević. Kapitan obsługiwał Czarnogórca, a ten nie zwalniał w zdobywaniu punktów i w 26 minucie miał ich już 25!!! Stelmet spokojnie prowadził 57-44. Potem jeszcze podkręcił tempo, Vlado jeszcze trafił, a kwarta skończyła się wynikiem 68-51.

Czwarta kwarta to dopełnienie formalności. Stelmet miał mecz pod pełną kontrolą. Dragicević tymczasem wznosił się nad poziomy. Pod koszem Turów nie wystawił godnego rywala i Czarnogórzec robił co chciał. Dziś był geniuszem! Skończył mecz z 33 punktami, a mistrz wygrał 102-64.

6 myśli na temat “Vlado zaszalał, Stelmet pięknie grał i zniszczył Turów!”

1. Flaki z olejem w pustej gali. Zrzygać się można jak sie pomyśli, ze czeka nas kilka miesięcy tego syfu

2. Czego ty człowieku chcesz? Wygrali- źle, przegrywają – narzekanie. Pusta hala? Może to wina takich wiecznie niezadowolonych jak Ty?

3. Maciek Lopi, z tego co wiem chodzenie na mecze koszykówki nie jest obowiązkiem !!! Więc jak ci to nie odpowiada zmień swoje upodobania, możesz chodzić na kręgle !!!! Widac ,że i spać nie możesz, bo chyba nie piszesz takich bzdur w pracy.!!!!!

4. Prowokator chce wywołać dyskusję…Cieszmy się, że wygraliśmy, dobre przetarcie przed EL. Tam trzeba mocno zagrać, by wypaść lepiej niż w ubiegłym roku. Mnie cieszy, że te parę minut dostał Tomek Kelati, który wprowadza wiele spokoju do gry. Gratulacje wygranej, szkoda mi Turowa, bo silny zespół ze Zgorzelca zawsze dodawał smaczku tej rywalizacji.

ps. teraz trzeba zrobić wszystko by na mecze EL. które też są niestety w środku tygodnia zjawiło się sporo kibiców.

5. Szkoda, że hala tak słabo zapełniona… ale trzeba się cieszyć, że sezon już ruszył, przyjadą lepsze zespoły to i więcej kibiców będzie i atmosfera bardziej gorąca. Jak napisał Janusz – dobre przetarcie przed CL.

Szkoda, że młodego Dera trener tak „oszczędza”, mógł zagrać całą 4 kwartę…

6. właściwie poza tym co kibice napisali,chciałbym,by częściej padał taki wynik z tymi naprawdę słabszymi rywalami i by faktycznie przyszło więcej.Fajny mecz,dzięki im i wielkie brawa,gratulacje.Dla mnie ważne i cieszy niezmiernie,za co nieustanne dzięki,że jest tyle transmisji meczów tej drużyny.Warto umieszczać skróty a może i całe mecze jeśli to możliwe ze świetnymi komentarzami na stronie RZG albo RZ.Ale tak czy inaczej super,że one są i oby pucharowe mecze w tym roku też były na antenie,no i oby były wygrane.Jeśli można wygrać tak łatwo i wysoko,to warto,a co to daje drużynie,ile +ów ile-ów ma taka sytuacja osobny temat;dobrze,że Tomas wraca,fajnie,jeśli młodzi zdolni będą mieć szansę,ale oczywiście pozostali oby grali jak najlepiej i tyle ile muszą,chcą,mogą,a więc żeby byli zdrowi,czego i państwu życzę,fajnych emocji i happyendów.