W trosce o bezdomnych

13:53

11 stycznia 2017

Przemysław Kobus

Dziennikarz

Zielonogórscy policjanci po raz kolejny przeszukiwali opuszczone budynki na terenie miasta za osobami bezdomnymi z uwagi na niską temperaturę. Działania prowadzone były wspólnie z pracownikiem socjalnym zielonogórskiej noclegowni.

Z inicjatywy policjantów Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze we wtorek od rana mundurowi wspólnie z pracownikiem socjalnym jednej z noclegowni, kontrolowali miejsca, szczególnie opuszczone budynki, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Policjanci chcieli sprawdzić w ten sposób czy ewentualnie znajdujące się tam bezdomni nie potrzebują naszej pomocy.

W związku z niską temperaturą panującą na zewnątrz, która nie sprzyja osobom pozbawionym dachu nad głową, policjanci dbają o bezpieczeństwo takich osób, które niewątpliwie potrzebują teraz uwagi pomocy i wsparcia.

Poprzez swoje działania policjanci chcieli uświadomić bezdomnym nie niebezpieczeństwo  wynikające z przebywania na mrozie w nieodpowiednich warunkach wszystkich napotkanych bezdomnych zachęcali do skorzystania z zielonogórskich noclegowni.

Mundurowi jak również pracownik socjalny informowali osoby bezdomne o tym, że każdy potrzebujący może znaleźć schronienie w tej placówce, gdzie oprócz ciepłego posiłku, może także liczyć na wymianę odzieży czy skorzystania z kąpieli. Ponadto poinformowali, że świetlica w noclegowni czynna jest także w ciągu dnia.

Policjanci dotarli między innymi do mężczyzny, który zamieszkiwał w altance na terenie ogródków działkowych. Mundurowi zapytali go czy potrzebuje pomocy i poinformowali o działającej na terenie Zielonej góry noclegowni, która zapewnia dach nad głową. Bezdomny mężczyzna uprzejmie podziękował za pomoc i powiedział, że daje sobie radę sam, a jeżeli będzie potrzebował pomocy, z pewnością uda się do noclegowni.

KMP Zielona Góra

Dodaj komentarz