Widok za 20 milionów. Eksperyment na wzgórzach

11:33

19 czerwca 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego
Kierownik redakcji publicystyki
redakcji internetowej,
programu Radia Zielona Góra,
fb.com/janusz.zyczkowski

Krzysztof Filmanowicz

Redakcja internetowa

Radio Zielona Góra wspólnie z serwisem NEWSLUBUSKI.pl postanowiło sprawdzić jaki będzie widok z planowanej przez miasto wieży widokowej na Wzgórzach Piastowskich.

Ocenę tego, czy forsowana przez prezydenta inwestycja za około 20 milionów złotych, jest warta tych pieniędzy, zostawiamy Wam.

Czekamy na komentarze:

28 myśli na temat “Widok za 20 milionów. Eksperyment na wzgórzach”

 1. Nie warta gra świeczki… za te miliony warto zrobić więcej na poziomie od 0 do 5 m , 30 to stanowczo zbędny wodotrysk.

 2. Proponuję trochę uatrakcyjnić inwestycję:
  – ruchome kładki zamiast schodów,
  – zamiast poręczy – liny, ale tylko po jednej stronie,
  – na samej górze obowiązkowy skok na banji, ale oczywiście bez liny – w pierwszej kolejności pomysłodawcy marnotrawienia publicznych pieniędzy na na tak beznadziejny projekt

 3. Jakby te rzekome 20 milionów wydać na poziom od 0 do 5 m, to dopiero byłoby prawdziwe betonowanie a nie rewitalizacja. Bo niby ile mogą kosztować ławki, śmietniki itp. Żeby wydać te 20 milionów na poziomie 0 – 5 m trzeba by było chyba kłaść asfalt na ścieżkach leśnych. Łatwo krytykować i samemu nie mieć pomysłów.

 4. pieknie widoki, niech czymprędzej budują wieżę, już nie mogę się doczekać. Wkońcu ten teren będzie atrakcyjny dla mieszkańców i iich dzieci. BRAWO

 5. Wieżę niech budują, ale co ma do tego 20 milionów? Nad jeziorem sławskim jest za milion a to już jest kolos. Fanaberie. Na Giewont też ma być podjazd dla inwalidów?

 6. Bronko Billy
  a ile publicznych pieniędzy ma być na to przeznaczone? Ile z tych 20 milionów to są pieniądze pochodzące z naszych podatków? Niektórzy mówią, że te pieniądze trzeba zainwestować w amfiteatr. Jeśli na amfiteatrze cyklicznie odbywałby się choć jeden znaczący festiwal (czyli raz do roku) to można to było chociaż rozważyć, a tak ważniejsze były chwiejące się trybuny na W69. Amfiteatr chyba nie ucieknie, przyjdzie czas i na ten obiekt.

 7. Ryszard: Powiedz mi, po co jest ten miś?
  Hochwander: Właśnie po co?
  Ryszard: Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
  Hochwander: Protokół zniszczenia.

 8. Podziękowania dla RZG za możliwość obejrzenia potencjalnego widoku. Zdecydowanie ciekawsza byłaby wieża w wersji 50-metrowej – głównie ze względu na panoramę miasta. Trzeba mieć też na uwadze, że na wieży byłyby z pewnością lunety, przez które można by zobaczyć dużo więcej odległych szczegółów z szeroko komentowaną Śnieżką na czele.

 9. Naprawdę nie ma lepszych pomysłów w Lubuskim na wydanie 20 milionów?

 10. jest pięknie ale jestem za tym aby wieża miała jednak minimum 50 m !
  dziękujemy za tę inwestycję – mieszkańcy ZG.

 11. Poszukiwacz
  Popatrz jak wygląda dzisiaj nasze miasto – jeden wielki chwast (m.in. „cudownie” wyglądające wzgórze Palmiarni) i katastrofa drogowa. Nikt nie dba o tereny zielone i nie ma w ogóle pomysłu na nie. Popatrz na kamienice tuż przy deptaku i kilka miejsc w centrum miasta – syf, kiła, mogiła – jest na co wydawać publiczne pieniądze. Przecież ta wieża to kiełbasa przedwyborcza i doskonale się w to wpisują powyższe komentarze. „Magda” celnie to ujęła dialogiem z Misia – „Potęga” Zielonej Góry wyrośnie przecież na tej wieży, a chwała jej budowniczych przetrwa do końca świata i jeden dzień dłużej. Tylko czemu, skoro to będzie takie wspaniałe i pożądane przez mieszkańców i tysiące turystów nie wybuduje tego ktoś za prywatne pieniądze ? O zwrot inwestycji nie musi się przecież martwić…

 12. Jestem przeciwna wieży,żadna to atrakcja.
  Lepiej wydać te pieniądze na rewitalizacje choćby sypiącego się amfiteatru.Nie trafiona inwestycja!!!!

 13. Błagam budujcie już tą wieżę co by upiększyć nasze smutne miasto !!!

 14. do LIDIANEK:
  to z wieżą za 20 baniek będzie weselsze? będzie po czym skakać i co dewastować?
  Częśc kasy (o jakże dorobną) mogli by przeznaczyć na odczyszczenie szklanych ściaan na „przebitce przez park piastowski” :) bo pobryzgana straszliwie…

 15. To taka zielonogórska wieża Babel. Już widać, że się czerwony z czarnymi i różowymi nie dogadał i się języki mieszają…

  Jakoś mnie nie dziwią takie pomysły, czerwoni, to zawsze byli utopiści. Szkoda tylko, że na tę utopię przeznacza się nasze ciężko zapracowane miliony, a przypuszczam, że i kredyt na to trzeba będzie wziąć.

  No ale im ten „Miś” droższy, tym…

 16. Dzieki za film z drona. Widoki piekne ale nie warte 20 baniek! Za ta kase mozna kupic 4000 dronow po 5000zl. Mieszkancy sobie wypozycza i obejrza widoki nie tylko z jednego miejsca. Skad kwota 20 milionow za wieze?

 17. Odpowiem niezadowolonym z wyglądu Zielonej Góry: przyjezdnym bardzo się podoba, części tubylców też. Natomiast co do wieży, to jestem przeciwna za takie pieniądze. Chyba,że będzie jak przy San-Budzie: z tych pieniędzy jeszcze da się radę wybudować kilku pracowników:(`Więcej zwierząt w naszym mini zoo, to rozumiem, ludzie z dziećmi do Ogrodu Botanicznego i zagrody chodzą wielokrotnie, sama jestem tam kilka razy w roku. A pooglądać widoki mogę z samego szczytu Palmiarni. Też niezłe.

 18. Dla mnie wieża jest na 2 planie ważne żeby doprowadzili górkę tatrzańską do ładu i zrobili igielit!!!zabawa i przyjemność przez cały rok!!!

 19. Obejrzeć mecz żużlowy lub koszykówkę z dowolnego miejsca na stadionie lub hali, a obejrzeć z tego samego miejsca ale nagrany z kamerki. Wrażenia z tego drugiego sposobu są bezcenne:-)

Dodaj komentarz