Wojewoda broni parku

07:09

11 stycznia 2018

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Dobra informacja dla obrońców Parku Braniborskiego, zła dla zwolenników budowy w nim parkingu. Wojewoda lubuski uznał za nieważną uchwałę Rady Miasta, która niedawno zmieniła granice chronionego obszaru zielonego.

Stało się tak, bo Urząd Miasta nie przesłał wymaganych analiz, a jedynie subiektywną ocenę konieczności powstania inwestycji.

Przypomnijmy, że budowie parkingu w parku w okolicach ulicy Władysława IV sprzeciwiała się część mieszkańców, którzy uważali, że miejsca postoju aut można wyznaczyć w innym miejscu.

Prezydent bronił pomysłu przedstawiając wyniki zleconych przez siebie konsultacji, które miały uzasadniać powstanie parkingu wśród drzew.

Do tematu będziemy wracać w naszych wiadomościach.

Rozstrzygniecie_Wojewody_uchwala_LIX_814_2017

Zobacz dlaczego mieszkańcy sprzeciwiali się budowie parkingu w parku:

10 myśli na temat “Wojewoda broni parku”

 1. Wojewoda trzyma się przepisów – racja. Miasto powinno się bardziej postarać. Osiedlowi „aktywiści” sprzeciwiają się natomiast wszystkim zmianom: plac zabaw – protest, dom młodzieżowy – protest, parking – protest. Sprzeciw dla samej idei sprzeciwu. Na 180 mieszkań jest około 50 miejsc parkingowych. Zdecydowanie za mało, zważywszy na fakt że 2 na 3 studentów wynajmujących mieszkania posiada samochody. Od kilku lat walczę o możliwość wykupienia miejsca parkingowego (tak jak to jest np. na Pomorskim) – bez szans. Wielokrotnie wracałem do domu po 12 godzinach pracy i musiałem parkować przy Biedronce – a mieszkam koło sklepu Mira – 500 metrów. I podobne historie zdarzają się nie tylko na naszym osiedlu.

 2. do Podgórna…,
  napisałeś „Osiedlowi „aktywiści” sprzeciwiają się natomiast wszystkim zmianom”. A może oni są p-ko wszystkim zmianom na gorsze albo decyzjom, które nie uwzględniają lepszych rozwiązań? Co z tego, że wykupisz miejsce parkingowe. Z tego tytułu inne się nie rozmnożą.
  W mieście ZG kwitnie zabudowa wielorodzinna zamiast w przyłączonej wsi. Nawet kosztem parkingów jak na os.Piastowskim. Moim zdaniem będzie gorzej aż w miejsce dotychczasowego wybierzemy Prezydenta, który widzi szerzej.

 3. Żadnych wycinek parków w naszym mieście! Zielona Góra zawsze słyneła z tego i była piękna właśnie przez to że miała tyle zieleni wokół siebie. Brawo dla wojewody! To świetna wiadomość dla Zielonej Góry.Jako mieszkaniec Zielonej Góry bardzo dziękuję.

 4. Wiadomo. Wojewoda w Gorzowie wie co najlepsze dla mieszkańca Zielonej Góry. Przestańcie mówić o zieleni, parku, drzewach… Zwykła polityczna hucpa, w której PiS robi pod górę Kubickiemu, a mieszkańcy Władysława IV są tu najmniej ważni. PO donosi do Brukseli, zielonogorski PiS do Gorzowa… Taka polityczna rzeczywistość, a Wy mieszkańcy dalej parkujcie gdzie popadnie.

 5. Hucpa,czy nie hucpa ważne, że nie wycięli drzew i park ocalał.

 6. Polityki bym w to nie mieszał. To kwestia mentalności ludzkiej. Co kilka dni policja reaguje (bo reagować powinna) na zgloszenia „zatroskanych mieszkańców” i wlepia mandaty źle zaparkowanym autom. Przykre że mam takich sąsiadów. Ale chociaż Oni są szczęśliwi,w końcu osiągnęli cel.

 7. Czy każdy musi jeździć samochodem? Rowery też są dla ludzi.

Dodaj komentarz