Wokół Miasta: Parking kosztem parku? [WIDEO]

13:20

5 kwietnia 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Dziś program Wokół Miasta poświęcony jest problemowi braku miejsc parkingowych oraz rozwiązaniu, które nie spodobało się mieszkańcom. Odwiedzamy okolice Parku Braniborskiego…

Jedna myśl na temat “Wokół Miasta: Parking kosztem parku? [WIDEO]”

  1. Zgadzam się z mieszkańcami.
    Panie i Panowie radni i rządcy miejscy. Napiszę to co umieściłem też pod wiadomością o poszukiwaniach miejsc na miejsca parkingowe prowadzonych przez radych.
    Wystarczy jak zapytacie mieszkańców, lokatorów właścicieli nieruchomości.
    W dużej części miasta wystarczy, aby”zamienić” miejsca gdzie mieszkańcy parkują równolegle do dróg (np. częściowo na chodnikach lub bezpośrednio na drodze osiedlowej), na miejsca parkingowe prostopadłe, lub umiejscowione pod kątem do jezdni. Obawiacie się o trawniki i drzewa? W wielu miejscach można bez problemu zrobić to między drzewami – jednocześnie kładąc ażurową kostkę brukową. W innych miejscach wystarczy przemyśleć umiejscowienie placów zabaw – szczególnie tam gdzie mają one już kilkadziesiąt lat i prawie nikt z nich nie korzysta, albo postawić na nieco mniejszą ich ilość ale lepiej wyposażoną i nieco większą „pojemnościowo”. I tak osiedle po osiedlu, rok po roku znajdą się miejsca parkingowe – wystarczy prawdziwie gospodarsko podejść do tematu.

Dodaj komentarz