Wycięto drzewa w parku [POCZTA GŁOSOWA]

09:59

17 grudnia 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Wycinka drzew w parku generała Józefa Sowińskiego w Zielonej Górze. Sprawa zaniepokoiła mieszkańców. W [Poczcie Głosowej 661 971 971] w sobotę pojawiło się nagranie słuchaczki, która nie kryła oburzenia z powodu służb odpowiedzialnych za zieleń:

Obawy o miejską zieleń nie kryje również kolejny słuchacz:

Na razie nie wiemy dlaczego miasto zdecydowało się na wycinkę drzew. Do tematu będziemy wracać w poniedziałek w naszych wiadomościach.

7 myśli na temat “Wycięto drzewa w parku [POCZTA GŁOSOWA]”

 1. Brawo miasto…tak trzymać.Wycinać drzewa chwasty,sadzic wartosciowe gatunki.Z ulozenia pni widac ze sa to drzewa pochylone,podatne na przewrocenie sie przy wietrze.
  Czy dzwoniacy wezma na siebie potencjalne skutki?
  Czy trzeba Ksawerego zeby suweren zdobył sie na reflekscje ze wtedy nic nie pomoze,nawet modły?

 2. Brońmy zieleni w naszym mieście.Bo najłatwiej jest wyciąć ale nalezy pamiętać,że takie drzewo nie rośnie tydzień,czy dwa tylko kilkadziesiąt,a nawet i przeszło 100 lat ! Zanim wytniesz wczesniej trzy razy pomyśl!

 3. „dlaczego miasto zdecydowało się na wycinkę drzew” – W ramach przebudowy parku winnego, rewitalizacji miał się doczekać park Sowińskiego, pewnie stąd ta wycinka, akurat tej wierzby płaczącej trochę szkoda, ale widac że korzeniami rozwaliła już chodnik dookoła, oraz nie dało się przejsc po chodniku od strony ulicy- tak nisko zwisały gałęzie. Mam tylko nadzieje ze osadza nowe drzewa, nie tylko krzaki

 4. @Obserwator:

  Straszne! Drzewo rośnie jak chce, a nie prosto jak przystało na kulturalne, dobrze wychowane drzewo z dobrego domu :)
  Słyszałeś pierwszą wypowiedź? Wierzba wytrzymała ostatnie wichury. Pomimo tego została wycięta.
  Mnie najbardziej boli to że druga strona na TVZG nie odniesie się do problemu, a jak jest podnoszony temat jak w przypadku sprzedaży terenu parkingowego deweloperowi, to nikt się nie zjawia i też nic nie mówi. Chyba że się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

 5. @Obserwator – „Czy dzwoniacy wezma na siebie potencjalne skutki?”

  Góry też trzeba zniwelować, by było równo jak w Holandii. Góry są niebezpieczne i dużo osób w górach ginie. A wiec zniwelować góry by było równo, chyba, że Obserwator weźmiesz na siebie potencjalne skutki.

  Natomiast co do pochylenia tych wyciętych drzew, to drzewa w parku nie muszą być proste. Przecież one nie są na deski. Wierzby płaczące są przeważnie pochylone i wiatr ich nie przewraca.

 6. Od zawsze mówię-prezydent wywodzący się spośród komunistów musi nie znosić zieleni.

Dodaj komentarz