Za dużo chloru w sieci

14:20

8 listopada 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Lokalne skażenie chlorem sieci wodociągowej w Zielonej Górze. Z informacji, do których dotarło Radio Zielona Góra, wynika, że w okolicach ulic Nobla i Strzeleckiego na Jędrzychowie stężenie substancją dezynfekującą blisko 200-krotnie przekroczyło dopuszczalne normy. Jak udało nam się ustalić, sytuacja nie jest związana ze skażeniem ujęcia wody, a najprawdopodobniej pracami wykonywanymi na sieci wodociągowej przez jedną z firm.

Na wniosek mieszkańców wodociągi przeprowadziły badanie wody. Pierwsze wyniki potwierdziły ponadnormatywne skażenie chlorem. Aktualnie pobierane są próbki w innych punktach przy ulicy Nobla. Jak poinformował nas z-ca dyrektora ds. technicznych ZWiK Jan Markowski, sieć wodociągowa w okolicy jest płukana, ustalane są również wszystkie okoliczności dotyczące zdarzenia. Wieczorem i rano zostaną pobrane kolejne próbki wody do analizy.

Przypomnijmy, wg wodociągów sprawa skażenia ma charakter lokalny i dotyczy okolic ulic Nobla i Strzeleckiego.

5 myśli na temat “Za dużo chloru w sieci”

  1. Skażona chlorem jest także woda w dzielnicy Nowe Miasto w Raculi.Od czasu nieszczęsnej bakterii coli.Kto za to odpowiada? Jak długo będą nas truć?

  2. Całe wodociągi cuchną chlorem. Znowu coś się dzieje, ale nikt nie informuje, o co chodzi. W Suchej po odkręceniu wody, od chloru bolą oczy…

  3. W zatoniu nie da się pic wody, przed skażeniem była wspaniała woda.

Dodaj komentarz