„Zielony przystanek” niezgodny z prawem?

13:23

9 sierpnia 2017

Redakcja Informacji

Kolejne problemy „Zielonego przystanku” w Zielonej Górze. O zrewitalizowanym parku przy ulicy Lechitów zrobiło się głośno po tym, jak wykonawca położył trawę, która nie wytrzymała letnich upałów (o sprawie piszemy TUTAJ). Teraz zamieszanie dotyczy strony formalnej inwestycji. Jak udało nam się ustalić jedynym elementem odebranym przez Inspektora Nadzoru Budowlanego jest drewniana wieża widokowa. Pozostałe instalacje, nie zostały odebrane przez miejskich urzędników, a mimo to park został dopuszczony do użytku. 

Dlaczego przystanek nie został w pełni odebrany? O wyjaśnienia poprosiliśmy dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami, Pawła Urbańskiego

Czy takie działanie jest zgodne z prawem, a przede wszystkim bezpieczne dla użytkowników?

W rozmowie z nami Paweł Urbański dodał, że tylko wieża wymaga odbioru przez Inspektora Nadzoru Budowlanego i ten warunek został spełniony. Pozostałe elementy drobnej architektury oraz teren całego parku, jest w gestii urzędników, którzy sprawdzą certyfikaty i zgodność z zamówieniem w późniejszym terminie.

Co na ten temat sądzą mieszkańcy? Ci, z którymi rozmawialiśmy dziś na terenie „Zielonego przystanku” byli zaskoczeni faktem braku odbioru. Niektórzy wskazywali również na inne niedociągnięcia inwestycji

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie „Zielonego przystanku” odbyło się dwa tygodnie temu. Do sprawy będziemy wracać w naszych wiadomościach.

20727338_1755747694452577_322803863_o 20727263_1755747241119289_1127904322_o

15 myśli na temat “„Zielony przystanek” niezgodny z prawem?”

 1. News pod którym nikt sie nie podpisze? Żałosne. Podobnie jak dziękowanie Awińskiemu oficjalnie za współpracę. Całe miasto wie że to dobra zmiana. Tak jak całe miasto wie że z radia zrobiliście pisowski folwark i cyrk z Życzkowskim na czele który spełnia marzenia babki kiepskiej. Dramat……….

 2. Brawo!!! RZG stało się w końcu radiem, które patrzy władzy na ręce, a nie przybudówką czerwonych, jak to było od prawie ćwierć wieku!

 3. Wał jest jak nic z ta inwestycja a ta cała Grupa Inwestycyjna Budowlana z Sosnowca to firma z Zielonej Góry a nie z żadnego Sosnowca, które wygrywa większość przetargów bo ma uklad z miastem.

 4. Jeśli to co piszesz to jest prawda i masz na to jakiś dowód, to zgłoś to do Prokuratury

 5. Argumenty, że teraz ludzie chcą korzystać z parku do mnie nie trafiają. Jeżeli park miał być otwarty w sierpniu to trzeba było przetarg zrobić w styczniu. Jeżeli nie ma ten obiekt pozwolenia na użytkowanie powinien tam wkroczyć powiatowy inspektor nadzoru powiatowego i przysolić czerwonemu drwalowi fest karę. Czy PINB był już na tej budowie parku? Czyta chyba gazety i słucha radia – w nich były relacje z hucznego otwarcia tego parku w budowie.
  PS
  Przerażające jest to, że aby tylko była feta władzy oddaje się buble( trawnik parku) i nieskończone inwestycje, a ten obiekt jest przede wszystkim dla dzieci i osób starszych. W miejscach publicznych nie mogą być narażeni na niebezpieczeństwo.

 6. tak tylko dla tych co nie chcą szukać po internecie. na stronie przetargi.egospodarka.pl widnieje że jak dotąd zrealizowali 6 zamówień publicznych i wszystkie w ZG. Jeżeli chodzi o prezesów to jeden z panów widnieje w KRS w jeszcze dwóch zielonogórskich firmach a drugi ma firmę budowlaną w ZG.
  Są to ogólnie dostępne informacje w internecie znalezione w ciągu 5minut. oczywiście pewnie jest to tylko zbieżność nazwisk.

 7. Popieram „Już nie słuchacza”. Czego się czepiają komentujący trudno wytłumaczyć. Typowa jazda na urzędującą władzę przed wyborami. Red. Życzkowski na prostej ścieżce kariery. Mam tylko nadzieję, że pominą go przy weryfikacji po zmianie władzy. Centralnej! Bo władze naszego radia są politycznie zgodne z linią partii rządzącej.
  A co do przystanku. Byłem tam z dziećmi. Fantastyczny pomysł i miejsce. Przyklasnąć inicjatywie i oby więcej takich miejsc postało Zielonej. Nikt nie stękałby i biadolił gdyby nie „nasze” kochane pisowskie radio z tendencyjnymi pytaniami. I nie dziwię się negatywnym komentarzom na tej stronie bo normalni zielonogórzanie chyba już tu nie zaglądają. A słuchają tylko relacji z żużla i kosza.

 8. Janusze dziennikarstwa rządzą. Przedwyborcza nagonka ruszyła!:)
  Czekam na dzień bez informacji w tym stylu:)
  No cóż RZG LATAMI pracowało na swoją markę i pozycje na rynku…teraz w JEDNO LATO ją utopi:) … zapewne w wodzie z niesprawnej kanalizacji deszczowej:)

 9. Jak dobrze, że nie tylko ja mam wrażenie, że radio zmieniło się na gorsze… jakie to przykre :( aż nie da się tego czytać i słuchać…

 10. Nie odwracajmy kota ogonem. Bmv pisze: „No cóż RZG LATAMI pracowało na swoją markę i pozycje na rynku…” tak, tak pracowało przy opluwaniu środowiska prawicowego, manipulowaniu informacją.

 11. Widać, iż lewactwo przyzwyczaiło się, że we wszystkich mediach panuje tylko ich punkt widzenia, co chyba skutecznie sprało im mózgi. Nagle prezentuje się, także świat z innej, konserwatywnej i prawej perspektywy i lewacy dostali dysonansu poznawczego. Okazało się, że ich punkt widzenia jest ekstremalnie niszowy i niewiarygodny, a świat nie wygląda tak, jak im się wydawało i są ludzie i to w większości, którzy myślą inaczej niż oni, ale nie byli dotąd dopuszczani do głosu.
  Współczuję, ale musicie z tym żyć.

 12. A jednak wylazło polityczne szydło z worka . O przystanek nie chodzi

 13. @tajpan
  Jak dla mnie, kimkolwiek jesteś, możesz już nic nie pisać. Już wszystko jasne. Jesteś kolejnym szczekaczem, który będzie zajadle kąsał w rytm jaki mu nada jakieś polityczne guru. Żenada! Obrzydliwa żenada! Ja nie dzielę ludzi na lewice i prawicę bo mam to w d…. Dla Ciebie to istota wszystkiego. Opluwane tego czy innego środowiska. Mam wrażenie, że być może uderzyłeś(aś) się w głowę, być może w tym bezprawnym i niebezpiecznym parku. Kiedy było to opluwanie? Gdy dwóch panów udawało na antenie, że gotuje? Czy może wtedy gdy komuś zawieźli śniadanie czy kwiaty? Czy wtedy gdy na deptaku szalała radiowa dyskoteka? To radio kiedyś było blisko ludzi. Byli też tam ludzi, którzy nie kierowali się politycznymi wytycznymi, a nawet starali się od polityki radio ochronić. Dziś już to nie jest możliwe. Bo to nie radio. To tuba! Jeszce nie tak dawno nie mogłam zrozumieć, dlaczego nieudaczników nazywa się „januszami”… a na 97,1 jest tego definicja. Szkoda gadać.

  Jest pomysł. Może zwieźć tu wszystkie płoty z miesięcznicy, otoczyć ten nieszczęsny park i zamnąć tam to całe lewactwo? Co Ty na to tajpanie, januszu czy inny życiowy nieudaczniku.
  Over!

  ps.
  a może to Owsiak ma racje? może tu tkwi problem;)

 14. Przed wyborczą nagonką zawsze tak będzie…zawsze znajdzie się grupa osób która coś słyszała ale nie do końca prawda .
  prawda jest taka że park został oddany do użytku bez nasadzeń które będą wykonane w ustawowym terminie. O czym mówi protokół odbioru częściowego. Czyli z Parku można korzystać. Nagonka polityczna i nic więcej.

 15. Butelki na kółkach w tym mieście! Dobrze, że jest nagłasniany!

Dodaj komentarz