WiMBP zaprasza na Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej „Proza Poetów”

13:35

13 listopada 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza na siódmą odsłonę Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej „Proza Poetów”. Impreza startuje już w najbliższy czwartek.

Jak mówi Andrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida, festiwal to integracja sztuk, gdzie szczególne miejsce zajmuje literatura. Tegoroczna edycja wydarzenia koncentruje się wokół nurtu biografii literackich:

– Festiwal zainauguruje spotkanie z niemiecką pisarką kryminałów i thrillerów Elisabeth Herrmann – mówi Anna Polus, zastępca dyrektora WiMBP:

W kolejnych dniach bibliotekę Norwida odwiedzą także wybitne biografistki:

W czasie festiwalu odbędzie się również Krakowski Salon Poezji w Zielonej Górze. W programie pt. „A kaz tyz Polska” wg scenariusza Andrzeja Bucka opartego na tekstach Stanisława Wyspiańskiego, Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Jana Lechonia i Andrzeja Trzebińskiego, wystąpi aktor filmowy i teatralny Lech Dyblik.

Impreza literacka potrwa do 30 listopada , a zakończy ją Festiwal Młodym. Z programem wydarzenia można zapoznać się na stronie internetowej www.wimbp.zgora.pl.

Dodaj komentarz