Wojewoda broni parku. Miasto odpowiada

12:42

12 stycznia 2018

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Czy dojdzie do budowy parkingu przy parku Braniborskim? Jak już informowaliśmy na antenie Radia Zielona Góra, wojewoda lubuski uznał za nieważną uchwałę Rady Miasta, która niedawno zmieniła granice chronionego obszaru zielonego. Stało się tak, bo Urząd Miasta nie przesłał wymaganych analiz, a jedynie subiektywną ocenę konieczności powstania inwestycji.

Przypomnijmy, że budowie parkingu w parku w okolicach ulicy Władysława IV sprzeciwiała się część mieszkańców, którzy uważali, że miejsca postoju aut można wyznaczyć w innym miejscu. Prezydent bronił pomysłu przedstawiając wyniki zleconych przez siebie konsultacji, które miały uzasadniać powstanie parkingu wśród drzew.

Jak tłumaczy Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent miasta, plany związane z budową parkingu nie ulegają zmianie:

Kaliszuk dodaje, że wielu mieszkańców chce, by przy parku powstały nowe miejsca parkingowe:

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

2 myśli na temat “Wojewoda broni parku. Miasto odpowiada”

  1. Najsmutniejsze jest to, że głos w sprawie parkingu mają osoby bez samochodów, a kilku drzew bronią ekoterroryści w podeszłym wieku, którzy idą w te drzewka ze swoim pudelkiem lub jamnikiem, w celu zaspokojenia potrzeb psów.

  2. Pozwolę sobie na małe sprostowanie. Tam nikt nie spaceruje, nawet psy nie chcą się załatwiać. Ale za to jest tam siedlisko niezwykle rzadkiego komara lubuskiego. Warto ten teren uchronić od spalin.

Dodaj komentarz