Wyprawki szkolne dla potrzebujących

14:05

31 sierpnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących zielonogórskich rodzin. Organizacje i społecznicy włączają się w przygotowanie zestawów szkolnych.

Przybory szkolne można przynosić radnej Eleonorze Szymkowiak, do kwiaciarni pod ratuszem. W ubiegłym roku społeczniczka pomogła kilkudziesięciu rodzinom z regionu. W tym roku zbiórka potrwa do końca września.

Co roku najuboższym rodzinom pomaga Stowarzyszenie „Warto jest pomagać”, które wpływy z jednego procenta podatku przeznacza na przybory szkolne. W tym roku pomoc otrzymało 100 dzieci, które wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wyprawki od stowarzyszenia „Warto jest pomagać” przyszła odebrać dla dwóch córek m.in. pani Anna z Zielonej Góry.

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” na wyprawki szkolne wydało w tym roku 6 tysięcy złotych.

2 myśli na temat “Wyprawki szkolne dla potrzebujących”

  1. Takie akcje są bardzo potrzebne. niestety ale wydatki na wyprawki są ogromne, fajnie to pokazali tu:blog.impel.pl/dzieci-sa-najdrozsze-sa-we-wrzesniu-wydamy-wyprawki dobrze wiedzieć na co się przygotować.

  2. Tego typu akcje zawsze potrzebne. A tak na serio to strach patrzeć co się teraz dzieje z ludźmi. Budzą się z ręką w nocniku że trzeba pieniądze wydawać na dziecko. Specjalne blogi. A kiedyś to wrzesień był bez kosztów?? A może jakiś specjalny blog na temat wydatków na samochód po zimie. albo blog który nas przygotuje na tygodniowe wczasy nad morzem. No i jeszcze proszę o blog na temat wydatków świątecznych. Teraz dopiero do mnie dociera jacy to nasi rodzice byli mądrzy. Oni przecież to wszystko wiedzieli bez internetu.

Dodaj komentarz