Z.Liberek o miejskiej kanalizacji

10:48

3 sierpnia 2017

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

Ostatnie burze z ulewami dały o sobie znać w mieście. Wiele miejsc i instytucji w Zielonej Górze zostało zalanych. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odbieraniem wody.

Dziś na ten temat wypowiadał się  prezes zarządu Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji Zbigniew Liberek. W Rozmowie Punkt 9.00 powiedział, że system odprowadzania wody jest bardzo złożony a duże znaczenie ma też ukształtowanie terenu na jakim leży nasze miasto.

 

 

Jak dodaje Zbigniew Liberek, w wielu przypadkach inwestorzy i kierownicy budowy zapominają o istotnym przepisie i nie montują na przyłączach klap zwrotnych.

 

 

Jak dodaje prezes ZWiK jest to obowiązek zarządcy lub właściciela nieruchomości.

3 myśli na temat “Z.Liberek o miejskiej kanalizacji”

  1. Mam nadzieję, ze radio kiedyś zajmnie się bezprawnym działaniem zakładu. Szkoda, że nie chcecie się zająć trudnymi tematami. Proszę napisać tu, czy jesteści zainteresowani konkretami i dać namiar.

  2. Panie Liberek jaki pan jest spostrzegawczy, że woda spływa z góry do dołu.Chcę napisać, że:
    1. większość zalań dotyczy starej zabudowy i zamontowanie zaworów zwrotnych nie ma ekonomicznego sensu,
    2. jako spółka z o.o. weźcie się za czyszczenie zapchanych studzienek odpływowych nie potrzeba dużych opadów a kałuże się tworzą,
    3 ciekawi mnie ile wydaliście kasy firmie zewnętrznej na zlecenie czyszczenia rur kanalizacyjnych na starym mieście bo efekty widać.

  3. Do Marek: – niech Pan „wrzuci” kilka przykładów z podejrzeniem że dochodziło do działań przestepczych to może z urzędu zajmie się wodociągami prokuratura, Tak czy siak mówi się że panuje tam ” układ ” i czas na to aby „wywrócic” go do góry nogami- dotyczy to również zgkim- u,

Dodaj komentarz