Zielonogórski dom hospicyjny po przebudowie

14:59

8 stycznia 2018

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

– Stworzyliśmy piękny dom dla chorych – mówiła dziś podczas uroczystego otwarcia zielonogórskiego hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw Anna Kwiatek, szefowa placówki.

Jednostka zakończyła rozbudowę. W miejsce starego pawilonu postawiono nowoczesny budynek. Znajdują się tam m.in. cztery jednoosobowe sale chorych i tyle samo łazienek, poradnia leczenia obrzęku limfatycznego, pokój fizjoterapeuty oraz sala rehabilitacji ambulatoryjnej. Ponadto przygotowano zaplecze socjalne dla pracowników i jedno z pomieszczeń zagospodarowano na kaplicę:

Za inwestycję odpowiedzialna była firma Exalo Drilling. Jak mówił Rafał Helwing, kierownik budowy, prace ruszyły w styczniu ubiegłego roku:

Z wprowadzonych udogodnień cieszy się personel hospicjum. Jak mówiła w rozmowie z nami psycholog placówki Małgorzata Klikowicz, w znaczący sposób poprawi się komfort pracy:

Inwestycja pochłonęła 2,4 mln zł. Z czego 2 mln zł dała UE. Środki przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego:

Mówiła Elżbieta Polak, marszałek regionu.

Warto dodać, że w ramach inwestycji uruchomiono także oddział pobytu dziennego oraz wypożyczalnię sprzętu medycznego dla chorych przebywających w domach.

hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (1) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (2) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (3) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (4) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (5) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (6) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (7) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (8) hospicjum po przebudowie, fot. K. Filmanowicz (9)

Dodaj komentarz