Złodziej zatrzymany w skradzionym samochodzie

11:46

5 lipca 2017

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu zaraz po zdarzeniu. Uciekając, mężczyzna spowodował także kolizję na jednej z ulic i uszkodził skradziony samochód.

Wczoraj do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zadzwonił jeden z mieszkańców miasta informując, że kilka minut wcześniej nieznany sprawca ukradł jego samochód. Z jego relacji wynikało, że jadąc ulicą zatrzymał się na chwilę i poszedł do znajomego, pozostawiając kluczyki w stacyjce swojego samochodu Fiata Ducato. Gdy wyszedł po ok. 5 minutach, auta już nie było. Świadkowie widzieli jak  chwilę wcześniej, jego samochodem odjeżdża nieznany mężczyzna.

Dyżurny skierował na miejsce patrol ruchu drogowego, który zauważył skradziony samochód na jednej z głównych ulic i w chwilę później już go zatrzymał. Za kierownicą siedział 37-letni mężczyzna. Okazało się, że złodziej nie posiada prawa jazdy. Był trzeźwy. Okazało się też  że mężczyzna jadąc zielonogórskimi ulicami spowodował kolizję z innym pojazdem.

Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut kradzieży auta. Grozi mu  od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Odpowie także za spowodowanie kolizji.

 

Dodaj komentarz