ZNP i Nowoczesna przeciw reformie edukacji a za referendum w tej sprawie

17:39

16 marca 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Nowoczesna oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego łączy wspólny cel – nie chcą wprowadzenia reformy edukacji.

Według posła Nowoczesnej, Pawła Pudłowskiego, zmiany w polskim szkolnictwie nie są dobrze przygotowane. Brakuje konsultacji społecznych. Do tego koszty związane z likwidacją gimnazjów i wprowadzeniem nowych podstaw programowych są, według niego, za wysokie. To około miliarda złotych.

Natomiast Bożena Mania, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego uważa, że polskie społeczeństwo ma prawo do referendum w tej sprawie. Jako argumenty podaje koszty związane z wprowadzeniem zmian w szkolnictwie w samej Zielonej Górze – to około 15 milionów złotych. Ponadto Bożena Mania prognozuje, że do 2019 roku pracę może stracić około 35 tysięcy nauczycieli. Do tej pory w całym kraju zebrano około 350 tysięcy podpisów za przeprowadzeniem referendum.

Z kolei Aleksandra Mrozek zwróciła uwagę na inną kwestię – kosztów organizacyjnych, związanych z planowaną reformą edukacji. Rzecznik prasowy Nowoczesnej uważa, że zmiany w szkolnictwie mogą ograniczyć rodzicom swobodę w wyborze szkoły dla ich dzieci.

Warto dodać, że na koniec tego miesiąca ZNP planuje strajk wojewódzki przeciw reformie edukacji.

3 myśli na temat “ZNP i Nowoczesna przeciw reformie edukacji a za referendum w tej sprawie”

  1. Gdzie byliście jak likwidowano ponad 1000 !!! szkól przy poprzednim rządzie ?! No gdzie ?! Gdzie byliście jak poprzednia władza szmaciła nauczycieli ?! Teraz zakały podnosicie sprawę referendum ?! A co robiliście, kiedy milony zebranych głosów obywateli poszły w kanał ?! Co ?! – ano nic, więc na szczaw i mirabelki !!!

  2. ProPOzycja dla mrozkowej i mani.Jako emerytki niech zrezygnją z pracy czym zwolnia 2 etaty dla zwalnianych nauczycielek.Nie można mówić coś a w tym kierunku nic nie robić tylko BIC PIANĘ.Czekamy na 2 etaty tych Pań

  3. Zgadzam się z liwkdacją gimnazjum! Wreszcie! A zarząd ZNP Zielona Góra może weźmie do pomocy dyżurnego protestującego Pana Broniarza!! Protestował za powołaniem gimnazjów a teraz protestuje przeciwko ich likwidacji! Ludzie wy naprawdę na szczawiu i mirabelkach się chowacie! Bravo Blue Bird, Bravo ciało pedagogiczne!

Dodaj komentarz