Wielki powrót Stelmetu – mistrz Polski znów ma złoto!

14:09

10 czerwca 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Stelmet BC ZGóra wygrał 88-82 z polskim Cukrem Toruń i został mistrzem Polski! Ostatnie spotkanie sezonu kosztowało jednak wszystkich mnóstwo nerwów.

Przez kilka pierwszych minut mecz był wyrównany. W 6 minucie był remis 10-10, a kibice w hali CRS spodziewali się frontalnego ataku Stelmetu. Ale Stelmet nie ruszył. Za to Polski Cukier grał konsekwentnie pod kosz, a tam mistrz Polski nie funkcjonował. W I kwarcie goście zdobyli spod kosza aż 14 punktów. I odjechali od Stelmetu – kwarta skończyła się wynikiem 21-28.

To był powód do niepokoju, ale przerażające rzeczy zaczęły się dział w II kwarcie. Stelmet pudłował niemiłosiernie. Z gry w tej kwarcie trafił tylko 2 razy, a oddał aż 14 rzutów. Dramatycznie przegrywaliśmy zbiórki(9-20 po 20 min!!!). U torunian obudził się dziś Chorwat Skifić, który do tej pory w finale niemal nie istniał. Po I połowie zaś na jego koncie było już 15 oczek! Nasi koszykarze tymczasem w ataku, jakby spotkali się po raz pierwszy – niezrozumienie, złe decyzje, kolejne pudła – to było frustrujące. Dawno nie było tak bezradnie grającego zespołu Artura Gronka w hali CRS. Cukier za to spokojnie oddalał się i pierwszą połowę zamknął 18-punktowym prowadzeniem 47-29.

Trzecia kwarta to próba pogoni Stelmetu za Cukrem, ale torunianie początkowo odpowiadali na każdy kosz Stelmeu. W końcu lepsza końcówka i genialna trójka z połowy boiska i po 30 minutach mamy 11 oczek straty 56-67.

Czwarta kwarta to uskrzydlony Stelmet, któy po rzutach Koszarka wychodzi w końcu na prowadzenie i w nieprawdopodobny sposób wygrywa w końcu ten niesamowity mecz. To był powrót iście mistrzowski. Stelmet wygrał i po raz trzeci z rzędu został mistrzem kraju!!!!

11 myśli na temat “Wielki powrót Stelmetu – mistrz Polski znów ma złoto!”

1. To była prawdziwa emocjonalna uczta !!! Dzięki chłopaki.Poza tym jak tu nie kochać Koszara !!?

2. dla mnie bomba !!! już myślałem że po meczu, a tu miła niespodzianka. Emocji tyle że nie muszę oglądać horrorów.

3. Mi się (poza meczem) najbardziej podobało spontaniczne, gorące powitanie przez trybuny Pani Minister… :)

4. Prośba do włodarzy klubu. Zróbcie proszę coś ze spikerem prowadzącym mecz.
    Toż chyba słynny wyjec ze Zgorzelca jest mniej żałosny.
    A sam mecz palce lizać. Emocji było tyle że wystarczy do jesieni.

5. Popieram zmianę spikera….jeszcze nikt mnie tak nie irytuje jak ten człowiek

6. Brawo!! A ja poproszę emocje z głośnika : rzut Kelatiego z połowy i 4 kwarta !!

7. A ja bronie spikera. Oczywiście faltyna ponad wszystko ale od jego czasów lepszego nie było. Dla mnie jest ok

8. Wlasnie spiker wymiata!!! Zostawcie go na nastepny sezon, niech sie dzieje!!!

9. Spiker był wreszcie OK. To ma być komentarz emocjonalny a nie suche sprawozdanie. I zachęcał kibiców do dopingu. Jestem za.

10. Do Prezesa: też się ubawiłam po pachy. Po co się pchała? Jeśli to władze klubu ją zaprosiły, to kiepski pomysł. Podobnie jak różowe spodenki Kubisia.Chłopaki przegrywali pierwsze kwarty, bo nie mogli opanować śmiechu od tego zestawienia kolorów. Mam podpowiedź dla naszego prezydenta: dużo właściwiej byłoby w garniturze. JJ też.

11. Szkoda że tym razem nie dostaniemy Euroligi :( ale i tak wielkie dzięki i piękne gratulacje!!