Ale powrót Stelmetu BC!!! Wielkie jaja ekipy Gronka, która wygrywa w Radomiu!

14:35

11 listopada 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Mimo, że przegrywali już 19 punktami – wygrali!!! Stelmet BC Zielona Góra pokonał Rosę Radom 80-72 choć w II kwarcie przegrywał już 30-49!!! Druga połowa to jednak popis ludzi A.Gronka.

Mecz zaczął się od „pojedynku” Witki z Kelatim, którzy zdobyli po 5 punktów i był remis 5-5. Do 5 minuty mecz był wyrównany i nagle…Stelmet stanął! Koszarek musiał szybko zejść z boiska, bo już w 3 minucie zaliczył 2 faule, a bez niego koledzy zostali rzuceni na kolana. Przez 3 minuty radomianie odnotowali zryw 14-0!!! Dziurawa obrona Stelmetu pozwalała Rosie na wszystko. Punter, Zajcev i Witka trafiali kolejne punkty i Rosa uciekła na 29-12! Stelmet pudłował znów za trzy(tak ja we wtorek w Belgii), pod koszem też nie było kolorowo i miejscowi wygrali I kwartę 31-17.

II kwarta była już trochę lepsza, bo miejscowi wygrali ją 1 punktem, ale znów Stelmet pudłował mimo dobrych pozycji rzutowych na obwodzie. Przez 20 minut na 14 prób zza linii 6,75 m udało się trafić tylko dwa razy! Procent skuteczności to 14,3. Rosa utrzymywała prowadzenie z I kwarty bez większego problemu. W 18 minucie zresztą prowadziła już 49-30. Do przerwy było 49-34.

W III kwarcie Stelmet w końcu zaczął grać na całego. Wysocy bili się o piłkę – świetnie zaczął kwartę Hrycaniuk. Obrona była dużo twardsza. Atak zaczął lepiej funkcjonować i mistrz Polski zaczął się zbliżać do Rosy! W 26 minucie Rosa prowadziła tylko 53-46, na koniec trefił w końcu Gecevicius i na 10 minut przed końcem Stelmet przegrywał tylko 46-52.

4 kwarta to już dominacja Stelmetu, przejęcie meczu i kontrola. Gecevicius znó trafiał za trzy, obrona wybijała grę z głowy radomian i Stelmet tak naprawdę po znakomitej kwarcie ograł Rosę już bez kłopotów. Wynik meczu 80-72, a II połowy 46-23 dla mistrzów kraju!!!

22 myśli na temat “Ale powrót Stelmetu BC!!! Wielkie jaja ekipy Gronka, która wygrywa w Radomiu!”

1. Początkowy pojedynek to Witka – Kelati (nie Koszarek) – w tych emocjach do wybaczenia.

2. Super zwycięstwo. Byliśmy już w ciemnym lesie i taaaki powrót. Moja drużyna:)

3. Wygrał większy budżet i dłuższa ławka.Pierwsza połowa pokazała gdzie tak naprawdę jesteśmy.
    Poza tym Rosa miała 1 dzień mniej odpoczynku co dodatkowo uwidoczniła przewagę jakości i długości składu w drugiej części spotkania.Wygrana cieszy,ale pierwsza połowa nakazuje dużą wstrzemięźliwość w ocenie koncowej tego spotkania.

4. Rosa grała u siebie. My wracaliśmy z Ostendy i potem do Radomia. Też mi wypoczynek.

5. Miałem już nie pisać wyłamie się obiecuje ostatni raz. Anka nie ma co wchodzić w dyskusje z kasamisiukasa i innymi dla których co by się nie stało to wina Gronka oczywiście chodzi o porazki a jak drużyna wygrywa to rola trenera jest żadna. To sa zalosni dyskutanci bez żadnych merytorycznych argumentów. Rosa miała dziś 3/27 za trzy. Owmorwe napisałby że trener powinien mieć 55 innych wariantów na taką okazję. To że prowadzili 19 pkt u siebie i przegrali wygrany mecz cóż gdyby to był trener Gronek a nie Kamiński „fani” trenera napisaliby wszystko co najgorsze. Dziś jest wygrana i oczywiście w przerwie meczu zawodnicy sami ustali taktykę i się sprężyli a gronek to tylko podpis w protokole meczowym. Dla tych wszystkich naczelnych krytyków trenera posłowiem kilka pomysłów na komentarze po dziś meczu bo oczywiście trener nic nie dołożył od siebie do wygranej…. 1. Zmęczenie rosy wynikające z twardej obrony przeciw drużynie filipowskiego. 2. Brak formy sokołowskiego. 3. Zlekceważenie zastalu przez miejscowych w 2 połowie. 4. Jeden dzień mniej na regenerację rosy po ostatnim meczu w bcl☺. 5. Zbyt wczesna pora meczu 6. Brak trojana w składzie. 7. Zbyt twarde obręcze które miejscowym nie pomagały w 2 połowie. 8. Zbyt podniosły nastrój z okazji narodowego święta związał miejscowym nogi tzn. W pierwszej połowie ich niósł ale w przerwie grała orkiestra na parkiecie zbyt długo i to ich wybiło z rytmu. 9. Dzień konia zastalu w trzeciej i czwartej kwarcie. 10. Dwa razy z rzędu nie można zatrzymać rywala na 48 punktach… Pomijam fakt że trener Kamiński kilka razy nie miał nic do przekazania swoim zawodnikom. Oczywiście gdyby to był trener Gronek milczący podczas przerw wielu kazaloby mu rzucić ręcznikiem i poddać mecz. Wczoraj na antenie rzg o zastalu dyskutowali Andrzej flugel Kosma Zatorski i nie pamiętam nazwiska chłopak z portalu pulsbasketu. Pan Andrzej wskazał problem z słaba firma Kapitana dokladnie to o czym piszę od wielu tygodni pana pulsub. na przykładzie meczu w Belgii wskazał słaby skauting. Może coś w tym jest ale odniesienie tego do słabych wejść w mecz jak i słabych końcówek uważam za nieporozumienie. nikt nie wspomniał o Savovicu i tym że mamy ograniczona rotację pod koszem. Może to gdybanie z mojej strony ale z nim w składzie bilans zastalu byłby według mnie dużo lepszy. Oczywiście żaden z naczelnych krytykantów trenera Gronka nie doceni i nie napisze że gratulują odrobienia z – 18 do + 8. Rosa nie miała dziś dużo strat chyba tylko 7 a mimo to przegrała. Za trzy jej nie siedziało wybitnie ale też pozycji szczególnie w 2 połowie nie mieli tak dogodnych jak zastal czyli naszą obrona wygraliśmy mecz. Szkoda mi tych wszystkich którzy bez względu na to co się dzieje czy jest dobrze czy źle to i tak wbijają szpilki trenerowi. Kiedy trzeba ganić ok róbcie to ale czasami proponuje najpierw pomyśleć a później napisać. Może na koniec sezonu będziecie triumfowali jeśli nie wyjdą z grupy bcl i nie obronią majstra.moze to w końcu tylko sport ale dajcie szansę krytykujecie sprawiedliwie i poczekajcie na owoce jego pracy a te się okażą na koniec sezonu a nie po meczu w Belgii no może pierwsze będą po ostatnim meczu grupowym w bcl.

6. Gratulacje! A juz się znów wściekałem na trenera :)

Zamoj cichy bohater tego meczu. Za obrone no Sokole! Bravo Przemek!

7. Druga połowa pokazała gdzie tak naprawdę jesteśmy Misiu. Filipovski z większym budżetem i mocniejszą ekipą w specyficznym Radomiu poległ. Gronek dał radę mimo że był w trudnej sytuacji. I niech mi nikt nie wyjeżdża z krytyką trenera, bo to przede wszystkim dzięki niemu zagrali mocniej, zmienili taktykę i odrobili straty. Dzisiaj tutejsi hejterzy mogli sobie wreszcie zobaczyć na czym polega koszykówka, którą znają tylko z opowiadań w RZG ( bardzo barwnych swoją drogą).

8. Ojjj znowu gks odpływasz ,oj znowu się niebezpiecznie dla zdrowia nakręcasz.Panuj nad tym proszę bo poźniej rozczarowania mogą ci niepotrzebnie zabrać sporo zdrowia na serduszku.W tm dzisiejszym meczu nie ma kompletnie,ale to KOMPLETNIE żadnej wielkiej filozofii trenerskiej.Każdy chociaż w minimalnym stopniu ogarniajacy trener choćby szkolnego sks-u wiedziałby że jeżeli przeciwnik ma krótszą ławkę i do tego mniej czasu na regenerację,a zatem mniej sił no to trzeba takiegiego przeciwnika po prostu w odpowiednim momencie zajechać i wygrać taki mecz.I tak się własniu tu stało, ale nie jest to żadnym wielkim wyczynem trenerskim świadczacym o wielkosci takiego,czy innego trenera.Po prostu w pierwszej połowie trenera nie było wogóle,a w przerwie przypomniano sobie o podstawach szkolnej trenerki na poziomie gimnazjalnym i jak widać wystarczyło.
    Tak więc żadnego cudu tu bynajmniej nie było tylko po prostu jak ktos praktycznie nie gra przez pierwsze dwie kwarty i zaczyna grę na poważnie dopiero od 3 no to inaczej ten mecz nie mógł wygladac jak wyglądał.Przy takiej przewadze kadrowej jaką posiada Stelmet nad Rosą to się tym razem udało,ale proponowałbym na przyszłość jednak grać od pierwszej do ostatniej sekundy meczu.
    Bo tym razem ten numer przeszedł,ale z innymi i w innych okolicznościach może już nie wyjść.

9. Powiem tak na głupotę nie ma lekarstwa. Filozofii nie było ale była wygrana w którą chyba nikt nie wierzył po 1 połowie. A twoja filozofia w dyskredytacji trenera jest sztuką sama w sobie. Gratuluję dobrego samopoczucia. O moje zdrowie się nie martw bo dla mnie w odróżnieniu od Ciebie nie ma znaczenia kto jest trenerem. Akceptuję decyzję włodarzy i kibicuje beZ względu na to czy to jest uvalin Filipowski gronek czy ktokolwiek inny. Tak naprawdę zawiodł mnie tylko Jankes gdy obraził się i strzelił focha w czasie meczu w Polpharmie o ile dobrze pamiętam. To byly andrzejki i przyznaje że przy kielichu na imprezie wiele nieparlamentarnych słów padło z moich ust pod adresem trenera. Przy okazji wątku po meczu w ostendzie jeden z naczelnych krytyków napisał że skoro zawodnicy popełniają indywidualne błędy to trener powinien ćwiczyć te elementy. Czyli co ma stać z takim moorem i kazać mu 100 razy wybijać piłkę spod kosza a może powinien zakleić usta koszarkowi albo Drago tu akurat może to byłoby jakims rozwiązaniem :) a może ma uczyć dwutaktu Zamojskiemu ? Jedna jaskółka wiosny nie czyni tu masz rację ale mogło się dziś nie udać i co wtedy co byś napisał ? Poprzednio zapomniałem dodać 11 powodu który lampa alladyna podpowiedział. Krótka ławka rosy ! Zwracam honor to jest ważny powód ale jak my graliśmy bez Savovica kelatiego i mokrosa to mieliśmy długa ławkę szczególnie pod koszem… Taka twoja filozofia. Miałem nie pisać ale napisałem i choćbyś nazwał mnie debilem czy psem jj to obiecuje już na pewno nie odpisze. Nie obawiaj się nie zmienie też swojego nick-a czy pseudo jak to woli choć niektórzy obserwując styl pisania chyba tak niestety robią… Żegnam koszykarskie forum w rzg. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam serdecznie.

10. Krytykanci w natarciu. Przypominam, że Rosa zarówno z Banvitem jak i dzisiaj grała u siebie, więc nie spędziła jak Stelmet dwóch dni na walizkach. I znowu teksty z ławką i kasą. Żenada. Powtarzacie się. Może coś nowego? Drużyna odrobiła 19 pkt i wygrała ośmioma. I to jest najważniejsze i tak trzymać!
    Proponuję nie umniejszać znaczenia Rosy. Szanować trzeba każdego przeciwnika. Banvitovi dali radę. Gratulacje.

11. @LampoJedyna nie masz pojęcia o tym o czym piszesz więc zamilcz. To nie są szachy tylko żywa gra. Decydują niuanse i ułamki sekund. Różnica miedzy Tobą a gk(s) jest taka że Ty stawiasz tezy bez dowodu, które o kant stołu można rozbić biorąc za przykład mecz Rosy z Banvitem, a gk(s) podpiera się konkretami. A największą różnice robi Twoje nieuleczalne już uprzedzenie do Gronka. Zupełnie niezrozumiałe.

12. @pol…Cha Cha Cha …”to nie są szachy tylko żywa gra” …cha cha chaa ! . Powiedział co wiedział. Doprawdy nie wiem po co generalnie ta drętwa gadka w stylu zamilcz itd . Dobrze wiesz chłopcze ze nikt nie bedzie ciebie słuchał w tych tekstach w stylu zamilcz itd. Jest to forum otwarte i każdy kto chce może wyrazić swoją opinię.I nie ty bedziesz chłopczyno decydował o tym,czy ktoś ma,czy nie ma wyrazić sie tak,czy inaczej.Takze podaruj sobie proszę.Ty człowieku widzisz co chcesz widzieć i nie dopuszczasz do siebie innego zdania dlatego nigdy nie dojdziesz z nikim do konsensusu kto ma inne zdanie od ciebie i tylko ciebie.
    Dlatego moja dyskusja z toba nie ma najmniejszego sensu bo ty zawsze pomalujeszcz sobie świat swoimi różowymi kwiatami.Tylko później mi tu nie płacz jak cos pójdzie nie tak.
    Bo dzisiaj się śliznęło na osłabionym do granic przeciwniku,ale nie zawsze tak bedzie i o tym sie juz niedługo przekonasz.

13. @LampaAlladyna -chłopcy to byli kiedyś u szewca więc pohamuj się ze swoimi atakami. Jak ja grałem w kosza to Ty chyba jeszcze w pieluchy robiłeś. Widać to niestety po Twoim słownictwie i kulturze. To nie ja maluję na różowo a właśnie Ty zaślepiony widzisz na czarno. No cóż. Poziom komentarzy na tej stronie sięga dna.
    p.s. Naprawdę nie ma żadnego moderatora na tej stronie?

14. @pol … ty już chłopcze całkowicie się zatraciłeś.Najpierw sam kopniesz kogoś i to hurtowo,a później płaczesz ze jesteś kopany przez innych.Co do wieku i tego kto od kiedy grał w koszykówkę ja lizałeś smoczek to nie rozmawiajmy na ten temat bo możesz się ponownie przejechać na tym temacie.Twój problem chłopcze polega na tym,że widzisz tylko siebie i swojej watpliwej jakości mądrości.To nie Korea i każdy ma prawo do swobodnych wypowiedzi,a jak ci sie nie podoba do wypad do Kima! A co do moderatora to dziekuj Bogu,że forum nie jest moderowane bo pierwszy byś został zablokowany!

15. Czy ty siebie >>pol << słyszysz co ty za brednie wypisujesz?Czy potrzebujesz najpierw wyjść z siebie i pójść na spacer tak,aby posłuchać tego co wypisujesz z pewnego dystansu?Zachowujesz sie jak Kali jak ty kopiesz kogośc to jest ok,ale jak tobie ktoś parę celnych ripost zapoda to masz już ze sobą problem. A co do okreslenia wieku po słownictwie to powineś to człowieku naprawdę opatentować wówczas ludzie mogliby zyć nawet i po kilka tysiecy lat.Do tej pory nikt na to nie wpadł,aby wiek człowieka okreslać po słownictwie jakim się posługują .Gratuluje twórczości własnej.I jeszcze jedno nie myl wiecej kosza ze śmietnikiem proszę.

16. A ja mam nowy dodatek do Simsów. Psy i koty. Może zagramy w multi??

17. Czy możesz pol nie błaznowac? I nie podszywać się pod moj nick (tekst z 12.11.2017 o 18:56 to nie jest mój komentarz) ? Widzę,że spacer ci nie pomógł w odzyskaniu rownowagi?