Bestia na 2 lata w Stelmecie, Taylor do sprawdzenia – Stelmet skończył budowę składu.

17:04

20 lipca 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Dwa nowe kontrakt zaprezentował dziś koszykarski mistrz Polski – Stelmet BC Zielona Góra. Pierwszy – z Adamem Hrycaniukiem, na kolejne dwa lata. Drugi – z Amerykaninem Philem Taylorem, który na razie przyjedzie na tryout i jeśli się sprawdzi zostanie na nadchodzący sezon.

Na umowę z Bestią Zielona góra czekała od kilku tygodni. Już po sezonie Hrycaniuk stwierdził, że chce u nas grać. Jednocześnie dostał kilka ofert z Polski – szczególnie dużo mówiło się o zainteresowaniu nim Stali Ostrów. Ostatecznie jednak wybrał Stelmet BC i podpisał nową, dwuletnią umowę.

Czy Hrycaniuk myślał o odejściu i mocno myślał nad innymi ofertami?

Phil Taylor to zawodnik, który ma już 26 lat, jego chrzestnym jest Allen Iverson.

P.Taylor:

Amerykanin miał w karierze znakomite sezony w collegu, ale ma też dwuletnią przerwę w grze na uczelni. Pytany dziś o to na konferencji prasowej przez RZG stwierdził tylko, że musiał odpocząć psychicznie i fizycznie i stąd przerwa. Działacze nie chcieli więcej na ten temat mówić – tylko tyle, że miało to związek z sytuacją rodzinną. Jest to rozgrywający, ma 178 cm wzrostu; sam stwierdził w odpowiedzi na nasze kolejne pytanie, że to jego naturalne miejsce  na boisku.

Janusz Jasiński właściciel Stelmetu mówił o nim tak:

To koniec budowy składu Stelmetu BC – mistrz ma 12 zawodników w składzie. Wysocy to Hrycaniuk, Dragicević, Savović i Mokros. Na obwodzie mamy Koszarka, Florence’a, Matczaka, Zamojskiego, Kelatiego. Pozycje 3/4 to Armani Moore, a skład uzupełnia Jakub Der.

5 myśli na temat “Bestia na 2 lata w Stelmecie, Taylor do sprawdzenia – Stelmet skończył budowę składu.”

  1. Fajnie, że udało się zatrzymać tylu zawodników! Może teraz sięgniemy po coś więcej niż MP:)

  2. Podoba mi się ten dzień w Stelmecie :)

    Adam fajnie ze nadal jesteś!

  3. Nie za bardzo rozumiem te kontrakty. Pomijam kontrakt z drewniakiem, pewnie jak to mówiła Chylińska o Krawczyku…
    Ale kim zostali zastąpieni zawodnicy, którzy odeszli?? Panowie dziennikarze nie zastanowiło to was, czy rauty poimprezowe są ważniejsze, niż zadawanie ważnych pytań???

Dodaj komentarz