14:24

7 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra pokonali wyraźnie Polski Cukier Toruń w kolejnym meczu PLK. Mistrz Polski był dziś dla wicemistrza kraju nieuchwytny i wygrał 100-76.     .

Przed meczem ogłoszono, że Stelmet BC zmienia nazwę na Stelmet ENEA BC Zielona Góra. Ta informacja ucieszyła kibiców, a chyba wpłynęła też mocno energetycznie na zawodników mistrza Polski. Stelmet ENEA BC zaczał bowiem z ogromnym impetem i już w 3 minucie prowadził 10-2po trafieniach Mokrosa, Zamojskieo i Dragicevića. Polski Cukier szybko odpowiedział – Cosey, Cel i Gruszecki w 7 minucie było już 12-12. Ale potem znów widzieliśmy twardy w obronie Stelmet, który do tego grał świetnie w ataku. Ostatnie 3 minuty I kwarty to wynik 17 – 6, a mistrzowie zamknęli kwartę wynikiem 29-18!

Początek drugiej kwarty nadal „bombowy” w wykonaniu mistrzów kraju, którzy odskoczyli szybko na 34-20.  Właściwie nie istniał najwyższy u rywali Cheikh Mbodj, nieskuteczny był Karol Gruszecki, a gości próbowali ratować Glenn Cosey i Aaron Cel. Ale Stelmet ENEA BC miał mecz pod zdecydowaną kontrolą. Cały czas prowadził kilkunastoma punktami, a po 20 minutach prowadził 49-33. I można powiedzieć, że – to będzie wyświechtane stwierdzenie – każdy, kto wchodził na parkiet dawał z siebie 100 procent. Nowy gracz – Nikola Marković, który trafił tylko jeden rzut na 3 oddane, ale dodał 4 zbiórki i dwie asysty.

Trzecia kwarta w zasadzie bez historii. Stelmet kontynuował dobrą grę i podwyższał prowadzenie, grając cały czas na pełnych obrotach, a goście tylko gonili. Po trafieniu Zamojskiego za 3 w 25 minucie nasza drużyna prowadziła już 61-39. Grała efektownie, szybko, agresywnie. Torunianie nie mogli się przy tej intensywności odnaleźć. Kwarta skończyła się kapitalnym rzutem niemal z połowy Fifiego i wynik brzmiał 71-50.

Ostatnia kwarta to już zabawa mistrzów Polski. Nadal twarda obrona, ale też trójki Florenca czy alley-oop Markovića po podaniu Koszarka – to wywoływało ekstazę na trybunach!!! W końcu grający koncertowo Florence serią trójek dał Stelmetowi setkę i mistrz Polski wygrał 24 punktami.

9 myśli na temat “Co za Stelmet!!!! Mistrz Polski gra najlepszy mecz w sezonie i ogrywa Polski Cukier!”

1. Trener Urlep konsumuje to, co zbudował zwolniony trener Gronek…

ŻART ;-)

2. Zobaczcie jaki materiał miał Gronek na stanie i marnował go razem z JJ przez tyle czasu !!! O ile JJ obudził się na szczęście i wreszcie z letargu ( choć o conajmniej pół roku za późno) to Gronek dalej by tkwił w tej beznadziei jaką prezentował.
    Adrej Urlep potrzebował zaledwie kilkunastu dni,aby zrobić z tych ludzi wartość bezkonkurencyjną na PLK i to może świadczyc o tym jak bardzo JJ bładził we mgle przez ostatnie 1,5 roku. Na szczęście koszmar minął i wszystko zaczyna wracać na właściwe tory.Na taką druzynę i taką koszykówkę w Zielonej Górze kibice czekali o jakieś 1,5 roku za długo!!! Dzięki Andrej i nie zwalniaj tempa !!! To naprawdę wreszcie zaczyna wyglądać i szkoda tego uporu bo conajmniej wyjście z grupy w Europie z taką grą byłaby nasza w tym roku na 100%.

3. Długo czekaliśmy na taki zespół. Lepiej późno niż wcale :)

4. Panowie, trenera AG już nie ma. Po co pisać o smutnej historii, kiedy nowy trener odbudowuje Twierdzę CRS. Ja cieszę się dobrą gra, wynikami i nowym sponsorem. Gratulacje dla Prezesa JJ!

5. Widoczna gołym okiem radość i frajda z gry całego zespołu. Dzisiaj mogliby rzucać nawet z Orlenu . Świetnie się to oglądało!

6. Najsmutniejszy w tym zwycięstwie jest fakt że jaramy się czymś co dla tego składu prowadzonego przez Urlepa np od początku byłoby normą :)

7. Jedno trzeba przyznać JJowi – tak jak obiecał, dzięki Gronkowi wróciła nam radość z wygrywania! :)