Filip Matczak formalnie w Stelmecie BC – zagra u nas przez 3 kolejne sezony. A u nas konferencja prasowa! I ciekawe odpowiedzi na pytania dziennikarzy

14:35

16 marca 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Jak już informowaliśmy – Filip Matczak zagra od soboty w Stelmecie BC Zielona Góra. Już dziś fomalnie stał się graczem mistrzów Polski – podpisał umowę na 3 sezony + oczywiście miesiące, które zostały do końca obecnych rozgrywek PLK. 

Informacja oficjalna podana został dziś po południu w Bogaczowie, gdzie dziennikarze goszczeni byli przez Marka Ziółkowskiego – właściciela firmy Wataha, która jest dużym sponsorem klubu – wozi w tym sezonie koszykarzy swoimi autobusami.

Na konferencji tymczasem właściciel Stelmetu BC Janusz Jasiński, trener Artur Gronek, sam Matczak i jego agent Tharek Kreis wyrażali ogromna radość z powrotu Fifiego „do macierzy”.

Po tym początku padły pytania. Najpierw do JJ o to, kto właściwie był inicjatorem transferu Matczaka.

Trener Artur Gronek wymieniał cechy, jakimi najmocniej charakteryzuje się Filip Matczak.

Pozycja Matczaka w Stelmecie BC? Tu lekkie zaskoczenie. Nie 1/2, ale 2/3. -Nie przesuwamy Florenca na inną pozycję – zaczął odpowiedź trener Gronek.

RZG zapytało trenera Gronka o to, jak z jego punktu widzenia wyglądał transfer, jaką pozycję widzi dla Matczaka na dziś i w przyszłości.

Janusza Jasińskiego pytaliśmy, czy nie żałuje, że Matczak podczas I pobytu w Stelmecie nie dostawał więcej szans na grę. Że to nie w ZG „dorósł”.

Kolejne pytanie RZG było do Fifiego i jego agenta. O odejście z Asseco – jak się odbyło?

Do Matczaka pytanie o, czemu zmienił zdanie w czasie sezonu w kwestii zmiany klubu. Wcześniej wszak deklarował, że do końca sezonu zagra w Gdyni.

RZG pytało też JJ i FM o ich stosunki. Po odejściu Matczaka ze Stelmetu zawodnik założył sprawę klubowi i wygrał ze Stelmetem BC spora kwotę pieniędzy za zdobycie tytułu mistrza Polski. Przez jakiś czas panowały na linii Matczak – Jasiński chłodne stosunki.

I ostatnie pytanie RZG z konferencji. Czy jeszcze jakieś zmiany w składzie w Stelmecie BC – w piątek po południu skończy się okienko transferowe…

 

 

Jedna myśl na temat “Filip Matczak formalnie w Stelmecie BC – zagra u nas przez 3 kolejne sezony. A u nas konferencja prasowa! I ciekawe odpowiedzi na pytania dziennikarzy”

Dodaj komentarz