Marek Cieślak dla RZG: Nie mam żalu do Falubazu. Musiałem podjąć taką decyzję

20:48

22 listopada 2017

Maciej Noskowicz

e-mail: m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

– Moja decyzja rodziła się w bólach. Owszem mówiłem, że nie chcę odchodzić z Falubazu, ale w tym czasie zmieniło się w moim życiu bardzo dużo – to słowa Marka Cieślaka – byłego już trenera zielonogórskich żużlowców. 

Cieślak, który podpisał dwuletnią umowę z Włókniarzem Częstochowa, nie ma pretensji do Falubazu, ale zwraca uwagę, że klub przeciągał podpisanie umowy na przyszły rok. – Był październik, a ja wciąż byłem bez umowy. Później ja sam zacząłem to przeciągać.  Sam nie wiedziałem co zrobić. Wiem, że wszyscy będą mieli do mnie teraz żal. Ja też mogę powiedzieć, że gdy kończył  mi się kontrakt w kadrze, to Polski Związek od razu wszystko załatwił  – dodaje 67-letni trener.

Trener zwraca uwagę, że „coś gdzieś zaszwankowało”. Sugerował, ze chciał sprowadzić do Zielonej Góry Madsena, co było w interesie Falubazu. Klub nie doszedł jednak do porozumienia z Duńczykiem – Nie było tak, że byłem nieszczery w swoich zamiarach – dodaje Cieślak.

Pytany, dlaczego w tym sezonie nastąpiło odejście dwóch liderów i trenera odpowiedział, że „dawniej Falubaz potrafił każdego wyciągnąć. Dziś jest inaczej

Posłuchaj całej rozmowy:

 

16 myśli na temat “Marek Cieślak dla RZG: Nie mam żalu do Falubazu. Musiałem podjąć taką decyzję”

 1. Maruś napiszę ci jedno „to co powiedziałeś to zwyczajnie słabe jest”. Chciałeś odejść to trzeba było to powiedzieć w czasie kiedy z Falubazu odchodzili Hampel z Doylem a tak negocjowałeś sobie nowy kontrakt przy pomocy Falubazu. Bądź pewny przyjmiemy cię godnie.

 2. Krótko.Mama Pana Marka 90 letnia w hospicjium to perspektywa szybkiego odejscia z tego świata.Sezon zaczyna się za 5 miesięcy.W marcu nie bedzie juz mamy Pana Marka wiec w czym problem?? po prostu dobrze sie złóżyło i trener miał argument moralny.Wszystko się ułóżyło.Falubaz spada z ligi a świat dalej istnieje..

 3. A jak to się ma Panie Marku do szkolenia młodzieży w Częstochowie i wyjazdów na wszystkie młodzieżówki?

 4. piłkarski falubaz kolejna padaczka. zapłać grygier ludziom .macie już sprawy zaległe.zamiast im zapłacić bierzecie inne firmy. to kula śnieżna. magia fallusbazu.

 5. widzę, że czytanie ze zrozumieniem a co gorsza słuchanie audycji jest jednak dla przeciętnego polaka poza zasięgiem :) wszyscy święci, tylko Cieślak cham i świnia, przykre

 6. Cieślak to spełniony stary doświadczony wyjadacz o charakterystyce lisa i ślizgacza w jednym dlatego jest tak bardzo trudny do współpracy.Gdyby to ode mnie zależało to ja wcale bym nie rozpaczał za tym,że Cieślak się po raz kolejny ślizgnął i już nie jest w Falubazie.On tak naprawdę nigdy nie był z nami na 100%.Jest to człowiek jak najbardziej do zastąpienia i wcale jego odejście nie musi spowodować negatywnych skutków dla wyników klubu.Chodzi tylko o styl w jakim doszło do tego odejścia zarówno Cieślaka jak i Doyla i Hampela.Te sprawy pokazały jak bardzo mamy niekompetentnych ludzi we władzach klubu i to tak naprawdę powinno być zmartwieniem kibiców Falubazu,,a nie to że Cieślak odszedł.

 7. Czy pan Kawicki poda się do dymisji czy tak samo ” honorowo” jak w przypadku jazdy po pijaku jak był radnym będzie siedział cicho i trzymał się stołka za wszelką cenę. Naprawdę coś jest nie tak z klubem, siedzą tam 15 lat te same osoby które już się wypaliły, ich pomysły i zachowanie itp. widzimy do czego doprowadza ..Do ucieczki wszystkich z klubu.

 8. Mówi się ” jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze „-a tych niewiadomo skąd brać- dziś zmieniła się władza i drzwi które długo były otwarte dla „króla żużla „się pozamykaly- a swoich nie ma zamiaru wykładac- lepiej żyje się za nie swoje- popularność żużla zielonogorskiego wykorzystał do ważnych celów ale swoich- dlatego ” totalna ” klapa musiała zapaść, Cieślak ” stary wyga „wyniuchal ” cza cze „jak nie dostał umowy na czas- że czym później to dla niego gorzej i zwial do ” macierzy „Hampel uciekł bo ciągle pamiętał jak ” przyjaciele ” go sponiewierali i poznał się co to za ludzie- że w każdej chwili może być ” bankructwo ” i zostanie na przysłowiowym lodzie, Trzeba tu pamiętać że sponsor „e- kantor „drużynę piłkarską w” wycofał ” z 4 ligi bo ” kurki są przykrecane „- lepiej by było jakby przyjaciele ” zwrócili ” 51 %udziałów np do miasta i. falubaz dalej byłby zielonogórski naprawdę,

 9. Jacek, Gromadzki i inne ciecie. Won stąd. Falubaz nigdy nie zginie!

 10. Pan Kawicki tez chyba nie ogarnia w klubie ! niestety zmiana musi byc! jak ma byc lepiej! a Magia stworzona przez media niestety nie istniała i nie bedzie istniec ! Falubaz niech bedzie normalnym klubem a bedzie wszedzie szanowany !

 11. Pewnie! Ściągnijcie znowu Jacka eF, który wspólnie ze swoimi ludźmi robi wszystko, aby zniszczyć nasz klub. Coraz więcej osób otwiera oczy i zaczyna rozumieć w co gra pan manager z Chynowa

 12. Jakoś wszędzie tego Jacka chcą! A u nas nasze zielonogorskie gwiazdy- wychowankowie są „przeganiane” z rodzimego klubu- Walasek od lat poniewiera się po ” świecie „Zengota musiał się przenies do odwiecznego rywala za miedzy- Huszcza – kopalnia wiedzy żużla- tak naprawdę w cieniu parkingu- taki Kawicki go ” przykrył „Dudek rok temu w ” bólach ” negocjowal- teraz ikona trenerska Cieślak zwiewa do maciezy- i Hampel i Doyle i ten Jacek co robił pozytywna ” adrenaline „- klub zalicza w dziwnych okolicznościach bankructwo- tak rzadzil i dzielił handlarz papierosami,

 13. Pan Kamil K do dymisji i zacznie się nowe w klubie..Dośc tego

Dodaj komentarz